Canal+ i platforma n już razem

Fot. na licencji CC thinkpanama Flickr

O połączeniu grupy Canal+ i platformy n mówiło się od dłuższego czasu. Teraz znamy już pierwsze szczegóły dotyczące spółki. Jeszcze przed końcem tego roku powstanie nowa platforma cyfrowa. Nowy, silny gracz będzie miał 2,5 miliona abonentów. Canal+ będzie posiadał 51 procent kapitału zakładowego, a Grupa TVN i UPC kolejno 32 i 17 procent.

Nowa platformą cyfrową zarządzać będą wspólnie prezes Markus Tellenbach i wiceprezes Beata Mońka.
Nowoutworzona spółka płatnej telewizji będzie współpracować z TVN w zakresie rozwoju kontentu i produkcji. Canal+ staje się kluczowym akcjonariuszem grupy medialnej TVN, razem z ITI

– pisze o sprawie Press.

Spółka chce zwiększyć bazę klientów do 3 milionów do roku 2015. Grupa Canal+ wniesie swoje udziały w Cyfrze+, aby przejąć pakiet kontrolny nowej platformy. Zapłaci też około 230 mln euro za 40 procent udziałów w N-Vision, spółce-matce Polish Television Holding, do której z kolei należy 51 procent akcji TVN. Grupa ITI będzie nadal posiadać 60 procentowy pakiet kontrolny w N-Vision.

Przyszłe połączenie Cyfry+ i „n” rozwija przed nami obiecujące perspektywy. Obie platformy mają uzupełniające się kompetencje w zakresie kontentu, marketingu i technologicznego know-how. Ich połączenie przyniesie korzyść konsumentom, dla których wybór spośród ofert płatnej telewizji – na jednym z najbardziej konkurencyjnych europejskich rynków – stanie się dużo prostszy

– mówi Beata Mońka, prezes Cyfry+.

Co Wy na to?

Fot. na licencji CC thinkpanama Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.