CES 2016 – LG – nowe OLEDy, ale również Internet rzeczy, AGD i samochody

CES 2016 - LG - UHD NASA

W Las Vegas LG zaprezentowało kilka swoich nowości. Są telewizory organiczne i dużo więcej.

OLED, więcej OLED!

Jeden z moich czytelników, Horacy, pytał przed targami czy LG wprowadzi do sprzedaży mniejsze telewizory OLED. Po konferencji prasowej producenta nic na to nie wskazuje. Minimalna wielkość nowości to 55 cali. Na początku tego roku koreańska firma stawia na luksus.

Oferta OLED od LG na 2016 rok składa się z ośmiu produktów premium na czele z 77-calowym telewizorem G6, który został już nagrodzony tytułem 2016 CES Best of Innovations Award

– czytam w oficjalnej informacji prasowej.

CES 2016 - LG - 2016 OLED TV

Flagowe telewizory OLED 4K na rok 2016 są przystosowane do wyświetlania obrazu HDR. Są to 77 i 65 calowe modele z serii LG SIGNATURE OLED TV G6 oraz 65 i 55 calowe modele z serii E6. O tym, że LG będzie wprowadzało luksusowe serie Signature pisałem jeszcze przed targami. To nie tylko telewizory, ale też AGD (o którym za chwilę).

CES 2016 - LG - Signature line

Gwoździem programu są tu jednak płaskie ekrany.

Modele z serii G6 i E6 to pierwsze telewizory, które firma LG zaprojektowała zgodnie z wyjątkową koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass (obraz na szkle). Nowy design wyróżnia panel OLED o grubości zaledwie 2,57 mm, tył obudowy wykonany z przezroczystego szkła oraz soundbar z głośnikami skierowanymi wprost na widza.

Telewizory z nowej linii mają 10 bitowe panele i obsługują formaty HDR – HDR10 i Dolby Vision. Elektronika i głośniki są ukryte w podstawce, dzięki czemu cała matryca jest ultra cienka (wspomniane 2,57 mm), ale zapewne telewizorów nie będzie można wieszać (to muszę jednak jeszcze potwierdzić).

CES 2016 - LG - LG i Dolby Vision z aparatu

CES 2016 - LG OLED

CES 2016 - LG - Głośniki

CES 2016 - LG - cienki jak OLED

Na konferencji prasowej producent wspominał też o nowej wersji systemu webOS, ale póki co bez konkretnej prezentacji.

Oprócz OLED będą też nowe LCD. Modele IPS: LG UH9500 o przekątnej 65”

  • LG UH9550 o przekątnej 86”
  • LG UH8500 o przekątnej 65″
  • LG UH8550 o przekątnej 75″

Modele UH9500 i UH9550 mają wspierać HDR.

CES 2016 - LG - 2016 Super HD LCD TV

Producent wspomniał nawet o modelu 8K – 98 calowym gigancie LG UH98. To będzie jednak tylko ciekawostka. 8K w roku 2016 jest póki co zupełnie niepraktyczne i to tylko rzut okiem w przyszłość.

 

Mobilki na radarze?

Na konferencji prasowej LG nie wspominało nic o sprzęcie mobilnym, ale podobno ma pojawić się nowa seria K smartfonów.

Dużo więcej!

 

AGD i sieć w domu

Samochody… Czy raczej sprzęt dla nich.

Głównie wyświetlacze i czujniki dla autonomicznych funkcji samochodów.

IoT – Internet rzeczy

Tę nazwę usłyszycie w tym roku jeszcze jakieś trzysta tysięcy razy. Internet of Things czyli w skrócie – cały dom połączony w sieć i komunikujący się z nami i sam ze sobą. Lampy z głośnikami, kamery podglądu z zamkami w drzwiach, tostery z naszymi brzuchami…

A wszystkim tym sterujemy za pomocą komórki, tabletu czy telewizora.

AGD

Wielkie jak niektóre domy w Polsce (w końcu to Las Vegas), ale ciekawe. Szczególnie naszpikowana gadżeciarskimi technologiami lodówka.

CES 2016 - LG - Lodówka

Dwa puknięcia w szybę na drzwiach zapalają światło w lodówce i dają podgląd na produkty. Czujnik u dołu drzwi rozpoznaje przystawienie do niego nogi i otwiera automatycznie drzwi (gdy np. mamy pełne ręce zakupów). Podobno ma nie reagować na przypadkową aktywację (na przykład przez zwierzęta), ale nie mam pojęcia jakby to miało być możliwe. Okrągły wyświetlacz w środku pokazuje informacje o sprzęcie. To tylko dodatki, ale ciekawe.

 

Na CES 2016 LG stawia na luksusową serię Signature. OLEDy z najwyższej półki wyglądają obłędnie dobrze, a pralki i lodówka nie przypominają już nawet tradycyjnego sprzętu AGD.

Chcę to wszystko zobaczyć jeszcze z bliska na stoisku, ale pierwsze wrażenie robi bardzo dobre.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.