Co tam nowego w n’ce?

nka

Za chwilę wrzesień. W platformie satelitarnej n pojawi się kilka zmian. Jest nowy pakiet dla mniej wymagających fanów HD i nagroda za sprzęt robiący z naszych dzieci telewizyjne zombie.

Po pierwsze dostępny będzie nowy pakiet Star HD, przeznaczony dla widzów, którzy wcale nie muszą mieć 300 stacji. Będzie on kosztował 39 zł i zawierał 40 stacji po polsku, w tym 11 w HD.  Pełny zestaw kanałów wygląda następująco:

  • Informacja i rozrywka: TVN, Polsat, Polsat 2 (od listopada), TV6 (od listopada), TVP2, Religia.TV, TV4, TVN24, TVN Meteo, TVN CNBC, TVP Info, TVN HD, TVN HD+1, TVP HD, TVP1 HD, BBC HD, Romance TV.
  • Hity filmowe: Comedy Central Polska, Wojna i Pokój, TVP Seriale, TVN7, FilmBox, AXN HD, MGM HD,
  • Sport i motoryzacja: nSport, Orange sport info, TVP Sport, TVN Turbo, Polsat Play,  Eurosport HD,
  • Kultura nauka świat: BBC Knowledge, TVP Historia,  National Geographic Channel, Nat Geo Wild HD,
  • Dzieci: Disney Channel, Disney XD, Nickelodeon, BBC Cbeebie
  • Style moda muzyka: TVN Style, BBC Lifestyle, BBC Entertainment, Eska TV, MTV Polska,.

Oprócz tego ITI Neovision chwali się nagrodą Machina Design Awards, którą otrzymała za projekt pilota telewizyjnego dla najmłodszych widzów.

Pilot dla dzieci

To drugie jest trochę dyskusyjne. Nagroda dla designu jest ok, ale sam pilot… czy ja wiem? Z jednej strony pozwala mieć pewność, że dziecko będzie skakało tylko po kanałach przeznaczonych dla niego. Jednak z drugiej, jest on kierowany do najmłodszych widzów, których raczej do oglądania telewizji nie powinno się za bardzo zachęcać. Wczoraj wspominałem o badaniach, mówiących o tym jak bardzo oglądanie telewizji jest niezdrowe. Dzisiaj pojawia się Super Pilot dla milusińskich.

Albo się starzeję i zaczynam psioczyć na wszystko i wszystkich, albo taki kolorowy pilot rzeczywiście jest nie do końca OK. Czy naprawdę chcemy by nasze pociechy spędzały całe dnie przed Cartoon Network i Nickelodeon?

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.