Cyfra+ i platforma n razem – już oficjalnie

handshake  behind a corporative building.Great for any design.

Nowy miesiąc przynosi nowe wieści dotyczące partnerstwa Grupy ITI (platforma n) z Canal+ Group. Jest już oficjalne potwierdzenie.

O współpracy firm mówi się od dłuższego czasu. Dwaj dostawcy satelitarnej telewizji chcą połączyć siły i stworzyć jedną platformę płatnej TV.

Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel telewizji n) z CYFRĄ+ w zamian za znaczne (ale mniejszościowe) udziały w utworzonej jednostce

– pisze o sprawie Anita Dąbek z Sat Kuriera.

Nowa, połączona platforma satelitarna ma mieć bazę około 2,5 miliona abonentów. Dla klientów może to oznaczać zarówno udoskonalanie oferty nadawcy o nowe technologie (więcej HD, VOD i może wreszcie coś konkretnego z działki 3D), jak i mniejszą konkurencję na rynku satelitarnym, a więc mniej ciekawe promocje i oferty cenowe.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało za rok. Ja jestem zawsze do takich wieści nastawiony nieco sceptycznie. Im mniej konkurencji na rynku, tym większe szanse na stagnację i wolniejszy rozwój. Do tej pory n’ka i Cyfra+ dość mocno walczyły ze sobą promocjami i nowinkami (wystarczy spojrzeć na walkę w sektorze HD i 3D – cios za ciosem). Czy po połączeniu będą nadal oferowały tyle nowości?

Fot. na licencji CC MyTudut Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.