Cyfrowy Polsat będzie rozwijał HD i VOD

Cyfrowy Polsat

Nadawca satelitarny Cyfrowy Polsat zapowiada rozwój technologii HD. Zarówno pod względem emitowanych treści jak i sprzętu. Będą też nowe usługi VOD i szybki internet.

Nowe wieści można wyczytać w raporcie rocznym za rok 2010. Od strony treści mamy dostać nowe usługi interaktywne. Nadawca zapowiada stworzenie nowego systemu Internetowego Centrym Obsługi Klienta, który ułatwi kontakt z firmą i rozwiązywanie problemów. Oprócz tego będą treści na żądanie w postaci Domowej Wypożyczalnie Filmów VOD.

Klient może sam bez połączenia z konsultantem wejść na swoje konto, zobaczyć co się znajduje w jego pakiecie, do czego ma uprawnienia, ile ma zapłacić za usługę, dokonać płatności, a także wypożyczyć sobie na wieczór najnowszy film

– tłumaczy Jarosław Chudziak, Dyrektor Pionu Informatyki.

Oprócz nowego software’u będzie też hardware. Cyfrowy Polsat chce wprowadzić nowy dekoder HD własnej produkcji.

Obok HD5000 planujemy wprowadzić nowy model dekodera, także przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości

– mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu Cyfrowego Polsatu ds. technicznych.

HD5000

Oprócz tego nadawca chce rozwijać szerokopasmowy internet bezprzewodowy LTE. Oferowane prędkości mają dochodzić do 150 Mb/s. Obecnie trwają testy w formie pilotażowego dostępu na około 500 stacjach benzynowych w kraju.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.