Czy Facebook wprowadzi video chat?

Fot. na licencji CC rishibando Flickr

Nasza Klasa dostała w Polsce w skórę od Facebooka. Mark Zuckerberg zapowiada wielką nowość i z nieoficjalnych plotek wynika, że tym razem ostre lanie może otrzymać Skype. Czy będzie video chat na Facebooku?

Zuckerberg poinformował, że nad nowym projektem pracuje 40 osób. Ma to być „coś niesamowitego”, ale zupełnie nie wiadomo co. Najbardziej aktualne plotki z sieci mówią jednak o video chacie. Według TechCruncha Facebook przygotowałby tę funkcję we współpracy ze Skypem. Być może gigant internetowych wideo rozmów nie ma więc powodów do strachu, ale radości? Miliony użytkowników Facebooka mogłyby skutecznie nakręcić popularność tej formy komunikacji.

Oczywiście to wszystko póki co tylko plotki, więc gdybanie o tym, czy będzie HD, ile klatek na sekundę itd. nie ma większego sensu. Prawda jest taka, że po premierze Google+ Zuckerberg musiał zwrócić uwagę świata na Facebooka. Zapewne stąd ta tajemnica.

Bardzo często tak mocno nadmuchany balon w dniu premiery nie pęka, ale flaczeje z nieprzyjemnym piskiem. Oby Facebook rzeczywiście wprowadził coś rewelacyjnego, bo fani będą zawiedzeni.

A znacie już mój profil na Facebooku?

 

Fot. na licencji CC rishibando Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.