Czy telefony komórkowe powodują raka? Sprawdziliśmy to robiąc film dla Crazy Nauki.

Dla Piotrka i Oli z serwisu Crazy Nauka zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy z Pawłem Kuzią film na temat mitów dotyczących telefonów komórkowych.

Czy komórki powodują raka?
Czy telefony mogą uprażyć popcorn?
Czy smażą nam codziennie mózgi?
Czy elektrosmog i elektrowrażliwość istnieją?

Jeśli wolicie poczytać, to jest też artykuł Crazy Nauki na ten temat.

 

A tak wyglądała produkcja tego filmu:

 

Adamus Media zajmowało się przygotowaniem koncepcji filmu, scenariusza, a następnie realizacji (plan zdjęciowy, zdjęcia, montaż, color grading i udźwiękowienie).

Pracy było dużo, ale udało się nam zaplanować ją tak, że zdjęcia zrobiliśmy w jeden dzień. Długi i bardzo pracowity, ale jeden. Na szczęście na montaż mieliśmy dużo czasu, bo ponad dwa tygodnie, więc można było ze spokojem układać wszystko w całość, a następnie dopieszczać szczegóły.

Największym wyzwaniem produkcyjnym okazał się dźwięk w ujęciach na dachu – tuż obok stacji przekaźnikowej telefonii komórkowej. Nadajniki nie są niebezpieczne dla ludzi, ale mikrofony bezprzewodowe bardzo ich nie lubią. Koniec końców kilka wypowiedzi Oli i Piotrka kręciliśmy z użyciem mikrofonów przewodowych podpiętych wprost do rejestratora. Bardzo lubię pracę z mikroportami, ale jednak czasem warto zrezygnować z bezprzwodowości na rzecz niezawodności.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.