Czym różni się Super AMOLED Plus od Super AMOLED?

Samsung Galaxy S II
Nie często pisuję, o komórkach, bo to nie moja działka. Ale tym razem zrobię wyjątek. Nie ze względu na uwielbienie do telefonów Samsunga, ale użytą technologię AMOLED, z którą niejeden obywatel świata HD wiąże spore nadzieje. A więc czym różnią się tytułowe ekrany?

Wyświetlacz Super AMOLED pojawił się w komórce Samsung Galaxy S. W jej nowszej wersji, Galaxy S II, producent umieścił ekran Super AMOLED Plus. Różnice między wyświetlaczami miała powodować technologia PenTile, w której na jeden piksel przypadają dwa sub piksele.

Super AMOLED Plus

Samsung chwali się, że taki wyświetlacz ma być ostrzejszy, jaśniejszy i bardziej energooszczędny (do 18% w stosunku do Super AMOLED). W praktyce różnice widać jednak tylko z bardzo bliska. Jakby tego było mało, Samsung rezygnuje już z tego rozwiązania w nowych modelach. I bardzo dobrze, bo jak widać na fotce obraz wcale nie jest ostrzejszy.

Super AMOLED plus po lewej, Super AMOLED po prawej

 

Wniosek? Mimo, że na rewolucję technologiczną OLED w kinach domowych jeszcze trochę poczekamy, to w komórkach i przenośnych odtwarzaczach multimedialnych ona już trwa. I jak widać zmienia się z generacji na generację.

Podstawowe specyfikacje Samsunga Galaxy S II

  • ekran – 4,27 cala WVGA, Super AMOLED Plus,
  • nagrywanie filmów w 1080p, 30 fps,
  • procesor 1200 MHz,
  • system operacyjny Android,
  • złącze kart pamięci microSD, wtyczka słuchawkowa 3,5 mm, sieć 3G, flash LED, wbudowane radio.

 

Źródło: CNET

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.