„Dexter”, „Prawo i porządek” Jay Z i Kanye West najchętniej piracone przez organizacje antypirackie

Watchmen

Jak się okazuje pracownicy zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki (RIAA – Recording Industry Association of America) i Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS – Department of Homeland Security) lubią seriale „Dexter”, „Law and Order”, Jay’a Z i Kanyego Westa. Szczególnie jeśli pliki można ściągnąć za darmo z sieci za pomocą BitTorrenta.

Niedawno było dość głośno o stronie You Have Downloaded, z której można się dowiedzieć co ściągamy z sieci. W bazie jest już ponad 55 milionów użytkowników, 123 tysiące torrentów i ponad 2 miliony plików. To rosyjska usługa, która podobno śledzi 20 procent całego ruchu BitTorrentowego w sieci i piętnuje piractwo oraz głupotę.

Chcemy przypomnieć ludziom, że Internet nie jest miejscem, w którym można czuć się anonimowym. Wiele osób używa go bez zrozumienia, że zawsze zostaje jakiś ślad. Dodatkowo, nawet ci którzy to rozumieją, ignorują to

– powiedział Suren Ter, jeden z twórców witryny.

Rzecz jest tym bardziej ciekawa, że za pomocą witryny namierzane są nie tylko komputery prywatnych fanów torrentów, ale również pracowników urządów. Kilka dni temu okazało się, że z BitTorrenta korzystają pracownicy pałacu prezydenckiego Nicholasa Sakozego. Dzisiaj do listy można dopisać wspomniane na początku organizacje RIAA i DHS – silne ramiona amerykańskiej wojny z piractwem.

Co najchętniej ściągają ich pracownicy.

MP3 – Jay Z i Kayne West.

pirackie mp3

Seriale – „Dexter” oraz „Prawo i porządek”.

pirackie seriale

Oprogramowanie – Rag & Rename i AVS Audio Converter v6.

pirackie oprogramowanie

Znaleźliśmy ponad 900 wyjątkowych numerów IP w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego, na które ściągano pliki chronione prawem autorskim. Biorąc pod uwagę, że urząd zatrudnia około 200 000 osób, odkrycie nie jest bardzo zaskakujące

pisze Torrent Freak.

Przynajmniej wiadomo czego słuchają i co oglądają amerykańscy urzędnicy ;)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.