Druga reklama Naziemnej Telewizji Cyfrowej z Panem Słodowym

Rerklama DVB-T w Polsce

Pierwsza reklama polskiej, Naziemnej Telewizji Cyfrowej nie była zbyt konkretna. Drugi spot jest identyczny. Nawet dość interesujący, tylko mało informacyjny. Taka zresztą była koncepcja.

Kampania składa się z 9 spotów reklamowych. Ten poniżej jest drugim i podobno ulubionym niektórych twórców.

Pan Słodowy to jeden z moich ulubionych spotów z całej serii. Wzbudza sympatię i sentyment do młodzieńczych czasów majsterkowania. O procesie Cyfryzacji moglibyśmy mówić na tysiące sposobów, moim zdaniem wybraliśmy jednak optymalny – wskazujemy głównie o korzyści wynikające z nowej technologii i przy okazji zapewniamy widzom 30 sekund rozrywki – mówi Ireneusz Stankiewicz, partner zarządzający w Fabryce Komunikacji Społecznej.

Młodszych czytelników uświadamiam, że spot naśladuje program „Zrób to sam”, który w latach 60. i 70-tych prowadził Adam Słodowy, major Wojska Polskiego i wielki zwolennik majsterkowania.

Autor prezentował w nim osobiście, jak z ogólnie dostępnych rzeczy (zużyty wkład do długopisu, blacha z puszki itp.) robić zabawki i przedmioty użytkowe. Program był nadawany przez 24 lata od 1959 do 1983, łącznie wyemitowano 505 odcinków

– czytamy na Wikipedii.

W spocie polskiego DVB-T występuję aktor i parodysta Wojciech Kalarus. Reżyseruje Michał Gazda.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat Naziemnej Telewizji Cyfrowej, to zapraszam do zbioru informacji na temat polskiego DVB-T.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.