DuPont też będzie miał swój telewizor OLED

OLED DuPont

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Ostatnio bardzo dużo dzieje się w kwestii telewizorów w nowej technologii OLED. Krążą plotki, że LG chce zrobić coś wspólnie z Sony, a nawet jeśli nie, to w przyszłym rokuKoreańczycy wydadzą swój, duży OLEDDo wyścigu dołącza też DuPont.

Amerykańska firma sprzedała licencję na swoje produkty OLED nieznanemu producentowi. Nie wiadomo co to za firma, ale podobno jest to „wiodący producent rynku azjatyckiego”. Co może oznaczać praktycznie wszystko :)

Tak czy inaczej technologia DuPont trafi do fabryk, a pierwsze rezultaty ruchu w interesie może zobaczymy już na targach CES 2012 w styczniu przyszłego roku. Według DuPonta jest na co czekać. Producent zapewnia, że telewizory AMOLED będą doskonalsze od LCD i plazm pod każdym względem. Będą miały lepsze kolor, wyższe współczynniki kontrastu, czasy reakcji matrycy, kąty widzenia, a na deser będą też bardziej energooszczędne.

Wszystko to niby jest możliwe i znane, ale zanim zacznę się podniecać, chcę zobaczyć gotowy produkt… chociaż kogo ja oszukuję! OLED wywołuje u mnie spazmatyczny uśmiech radości bardziej niż jakakolwiek inna technologia. Może w przyszłym roku wreszcie coś ruszy się w kwestii dużych telewizorów tego typu.

Poniżej krótka prezentacja na temat procesu produkcji wyświetlaczy AMOLED.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.