Duży panel OLED Mitsubishi na lotnisku

Mitsubishi Panorama Vision

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Panel Diamond Vision OLED firmy Mitsubishi zapewniający imponujący obraz w 180 stopniach nosi nazwę Panorama Vision. Firma dosyć mocno go promuje, bo to jedna z niewielu metod pozwalająca obecnie na tworzenie naprawdę dużych paneli OLED. Jeden z nich będzie można podziwiać na tokijskim lotnisku Narita.

Oprócz tej nowinki Mitsubishi wyposaży lotnisko również w cztery ekrany LCD o przekątnej 330 cali oraz 300 dotykowych wyświetlaczy mniejszych rozmiarów. Instalacja rozpocznie się w marku 2012 i potrwa do wakacji tego roku.

Diamond Vision firmy Mitsubishi, to ekran OLED składający się z mniejszych modułów o wielkości 384 x 384 mm lub 96 x 96 mm. Każdy z takich segmentów ma rozdzielczość kolejno 128 x 128 pikseli lub 32 x 32 piksele.

Diamond Vision

Gotowe konstrukcje mogą mieć w zasadzie nieograniczoną wielkość i najbardziej zwariowane kształty. Na Obywatelu pisałem chociażby o ekranach wypukłych, a nawetkulistych w kształcie kuli ziemskiej.

Kula ziemska Mitsubishi

Obraz na takich wyświetlaczach ma jasność 1200 cd/m2, kontrast dwukrotnie większy niż w panelach LCD LED tego samego producenta i może być wykorzystywany w jasnych pomieszczeniach. Chociażby takich jak wspomniane lotnisko w Tokio.

Materiały niezbędne do stworzenia takich paneli OLED zostały stworzone wspólnie przez Mitsubishi i Pioneera.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.