Dwa nowe telewizory – Sony S8505C i Samsung JU6800

Japonia vs Korea. Dwie duże firmy dodają do swoich ofert nowe telewizory. Każdy z nich jest ciekawy i specyficzny zarazem.

Sony pochwaliło się wczoraj poszerzeniem oferty o model S8505C.

Dostępny w przekątnych 55 i 65 cali odbiornik z systemem Android TV ma matrycę Ultra HD, większość nowych rozwiązań systemowych tego producenta, 4 złącza HDMI, 3 USB, procesor X1 (o którym kiedyś już pisałem), pilot One-Flick Remote w zestawie, a na deser jeszcze wygiętą matrycę.

Ciekawe specyfikacje, ale czemu telewizor jest specyficzny? Bo to w zasadzie dodatek czysto kosmetyczny do oferty producenta. Funkcjonalnie taki sam jak inne modele z wyższych serii, za to interesujący pod względem stylistycznym. Ładna, nieco inna niż u konkurencji, podstawka i wygięta matryca mogą zachęcić osoby szukające czegoś odmiennego.

Aktualne ceny nowego modelu Sony w Polsce:

 

Korea odpowiada telewizorem Samsung JU6800 poszerzającym ofertę paneli SUHD, wyposażonych w technologię nanokryształów. Pisałem o nich więcej na blogu i wyjaśniałem czym są na filmie.

Dostępny w trzech przekątnych, 50, 55 i 60 cali, telewizor ma być tanią alternatywą dla najwyższych modeli z serii JS. Podobnie jak w tamtych telewizorach, w Samsungu JU6800 również znajdujemy system operacyjny Tizen i matrycę UHD. Jest też czterordzeniowy procesor i rozbudowane funkcje komunikacji z innymi urządzeniami standardowe już u tego producenta.

Osobliwe w tym telewizorze jest to, że nie należy on do serii JS. Ostatnio pisałem o tańszym dodatku do tej grupy, JS7000, który póki co jest modelem dostępnym wyłącznie w USA. Ogłoszony w Polsce Samsung JU6800 wydaje się być jego bliźniaczym odbiciem.

Ceny

Tak czy inaczej od przybytku głowa nie boli, więc nowe telewizory macie większy wybór nowoczesnych telewizorów z Androidem lub Tizenem.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.