Elipson BS50 – burżujskie głośniki

Elipson BS50

Elipson to firma, która ma gdzieś popularne standardy dotyczące wyglądu sprzętu i stara się łamać je najsilniej i najczęściej jak się da. Najnowsze głośniki BS50, wyglądające jak kosze na brudną bieliznę, są tego najlepszym przykładem.

Zestaw został stworzony na 60-te urodziny marki. Ich projekt pochodzi z roku 1960, w którym to zostały stworzone na potrzeby francuskiego zamku Chambord. Nowa wersja to 50-centymetrowe kule osadzone na potrójnej nóżce z widocznymi na zdjęciach „talerzami” u góry odbijającymi dźwięk. Górne tarcze mogą być obracane.

Elipson BS50

Zestaw został stworzony z myślą o wykorzystaniu w domu. Chociaż wymiary głośnika (115 x 50 x 50 cm) i tarczy (26 x 50 x 50 cm) oraz waga 30 kilogramów sprawią, że nie będzie to najlepszy wybór dla każdego mieszkania. Nie wspominając o cenie. Elipson BS50 pojawią się w sklepach producenta w październiku w cenie 4000 euro za parę. To skromne 16 600 złotych.

Auć!

Ciekawią Was inne, burżujskie projekty Elipson? Rzućcie okiem.

Elipson Sound Tree

Elipson Soundtree

Elipson Planet L

Elipson Planet L

Elipson Music Center

Elipson Music Center

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.