Empire EVS – maska do paintballa z wbudowanym ekranem [wideo]

Empire EVS - maska

Wyjrzyj za róg wystawiając marker do paintballa z podczepioną kamerą GoPro. Obraz zobaczysz w masce, na wbudowanym wyświetlaczu.

Empire EVS to maska do paintballa stworzona przez firmę GI Sportz group będącą częścią Empire paintball. Wykorzystując technologię Intela udało im się zainstalować mały wyświetlacz przezierny (Head-Up Display – HUD) SNOW2 HUD stworzony przez Recon Instruments z myślą o sportowcach. Do tej pory był on wykorzystany w okularach dla biegaczy Recon Jet. Sam ekranik w postaci przystawki można też kupić osobno i montować w goglach narciarskich.

Czemu by więc nie używać go w czasie gry w paintballa?

 

Zachęcam do subskrypcji mojego kanału na YouTube.

 

Najważniejsze specyfikacje wyświetlacza SNOW2 HUD użytego w masce Empire EVS to:

  • dwurdzeniowy procesor 1 GHz
  • 1 GB pamięci DDR2 SDRAM i 2 GB Flash
  • komunikacja WiFi i Bluetooh 4.0
  • wbudowany moduł GPS, żyroskop, akcelerometr, barometr, magnetometr, wysokościomierz i barometr
  • akumulator pozwalający na 6 godzin pracy
  • obudowa odporna na wstrząsy i wodę
  • waga – 65 gramów

Miałem okazję założyć maskę Empire EVS na targach CES 2016 i sprawdzić jak wbudowany ekran sprawdza się w praktyce. Pod względem jakości jest to coś w stylu Google Glass. Ekranik jest niewielki, ale ustawiony blisko oczu, więc symuluje przekątną mniej więcej 14 cali. Na targach producent pokazywał aplikację z mapą terenu, która miała pomagać w czasie rozgrywek paintballowych. Biorąc pod uwagę, że SNOW2 HUD ma wbudowany GPS i Bluetooth, to mógłby służyć jako wyświetlacz dla map z komórki lub samodzielna nawigacja na bazie własnej aplikacji.

Data premiery i cena maski Empire EVS nie są jeszcze znane, ale to może być droga zabawka. Sam ekranik SNOW 2 HUD producent sprzedaje na swojej stronie za 399 dolarów. W wersji paintballowej od Empire zapewne też będzie dość drogo.

Ale czego się nie robi, by mieć przewagę na polu walki?

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.