Evoluce TWO – 46 cali multitouch z Kinectem

Evoluce TWO

Firma Evoluce pochwaliła się drugą wersją swojego interaktywnego stołu pozwalającego na kontrolę kilka palcami naraz. W pełnej wiadomości więcej szczegółów, wideo i galeria.

Evoluce TWO ma 46 cali, pozwala na komunikację multi touch (wykrywa do 60 miejsc dotyku jednocześnie), a system wykrywania głębi 3D (oparty na technologii Kinecta) sprawia, że część funkcji można obsługiwać nawet bez dotykania tafli panelu LCD.

Wirtualny stół został stworzony na bazie ekranu Full HD NEC P461 Public Display i systemu operacyjnego Windows 7. Wyświetlacz został zabezpieczony szkłem odpornym na zarysowania.

Używanie programów nigdy nie było tak szybkie i wygodne. Twórz wspólnie z kolegami, współpracownikami czy klientami szkice, plany, rysunki i prezentacje. Ustaw Evoluce TWO i wykorzystuj go jako niezależne urządzenie

– piszą twórcy na swojej stronie.

Od czasu projektu Microsoft Surface takie wirtualne stoły zawsze działały mi na wyobraźnię. Problem z nimi polega na tym, że nie bardzo chcą się popularyzować. Mimo upływu czasu są nadal traktowane jako nowinki techniczne. Mimo, że zastosowane w nich rozwiązania nie są już niczym nowym. Najwyższy czas, by duże ekrany multitouch zaczęły pojawiać się po prostu w sklepach, centrach handlowych itp.

Rzućcie jeszcze okiem na galerię.

Źródło: Evoluce

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.