Filmy 3D bez kabli?

IOGEAR GW3DHDKIT

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma IOGear zaprezentowała zestaw nadajników i odbiorników wideo Full HD, który ma podobno radzić sobie z obrazem 3D. Jestem trochę sceptyczny.

IOGear GW3DHDKIT to z pozoru standardowy zestaw do streamingu bezprzewodowego. Transmiter podpina się do źródła sygnału HD, odbiornik do telewizora i voila! Mamy 1080p bez kabli. W tym przypadku wyjątkową funkcją ma być fakt, że będzie to również 1080p w 3D.

Producent zapewnia, że GW3DHDKIT poradzi sobie z obrazem w Full HD z dźwiękiem surround 5.1. Sygnał jest wysyłany w technologii 5 GHz i pozwala na bezprzewodową transmisję na odległość do 30 metrów. Nadajnik ma dwa złącza HDMI, więc można go podczepić np. pod Blu-ray i konsolę do gier. Sygnał można przesłać nawet do innego pomieszczenia.

IOGEAR GW3DHDKIT

W teorii brzmi pięknie, ale jestem ciekaw jak z jakością. Widziałem już kilka takich systemów w akcji i w niższych rozdzielczościach sprawdzały się świetnie. Gorzej z naprawdę ciężkim sygnałem. A film 3D z Blu-ray lekki nie będzie.

IOGear GW3DHDKIT kosztuje 380 dolarów. To około 1200 złotych. Za taką kwotę można kupić sporo kabli.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.