Giętkie ekrany z Korei – miałem rację, będzie ostra walka!

Fot. na licencji CC SobControllers Flickr

W czwartek pisałem o tym, że Samsung i LG lada chwila rozpoczną nową wojenkę. Tym razem na giętkie ekrany. Miałem rację. Mamy wystrzał ze strony LG. Lada chwila spodziewam się kontrataku z obozu Samsunga.

Firma LG Display wysłała dzisiaj informację prasową, w której informuje o planach startu masowej produkcji giętkich ekranów OLED dla smartfonów (6 cali,  grubość 0,44 mm, substrat z tworzywa sztucznego). Zwracam uwagę na słowo „planach”. Nie ma ani słowa o konkretnej dacie startu produkcji, ilości tworzonych wyświetlaczy, sprzętu w jakim zostaną one zastosowane itd. Jest to po prostu początek nowej przepychanki, jaką dwaj koreańscy producenci będą uprawiali przez najbliższe miesiąc (albo lata).

Samsung curved 4K OLED

Mniej więcej takiej, jaką obserwowaliśmy przy okazji zapowiedzi telewizorów OLED. Pamiętacie co się wtedy działo?

Oczywiście koniec końców żaden z producentów nie wprowadził do końca 2012 roku OLED-u do masowej sprzedaży, za to wszyscy załapali ogromne opóźnienia.

IFA 2013 - LG OLED 4K

Przy okazji poprzedniej potyczki prosiłem producentów by nie robili odbiorcom wody z mózgów. Teraz już nie proszę o nic, tylko prażę kubełek kukurydzy, otwieram zimne piwo i z rozkoszą czekam na kontr odpowiedź Samsunga. Stawiam, że w ciągu tygodnia, góra dwóch, dostaniemy informację prasową zapowiadającą giętkie OLED-y dla smartfonów od Samsunga.

Let Mortal Kombat Begin! ;)

 

Fot. na licencji CC SobControllers Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.