Głośniki w beczce po brandy i skrzynce na mleko

Osoby mające chrapkę na naprawdę wyjątkowy sprzęt elektroniczny mogą szukać go w ofercie luksusowych producentów albo zamawiać projekty przygotowane specjalnie dla siebie. Tylko po co, skoro można zajrzeć na wirtualny bazar i kupić coś ręcznie robionego. Na przykład głośniki w beczce, z porcelanową klamką jako gałką zmiany głośności i młotkami zamiast nóżek.

Serwis Etsy, to elektroniczny bazar rzeczy ręcznie robionych. Pośród 10 milionów przedmiotów od 800 000 sprzedawców można znaleźć dosłownie wszystko. Poduszki, koszulki, mydło… głośniki zamknięte w drewnianej skrzyni po mleku. Tak, tak. Dobrze przeczytaliście. Niejaki Devin Kain z Nowego Jorku sprzedaje ręcznie robioną, jedyną w swoim rodzaju elektronikę. Ma w ofercie np. lampki pokojowe, których podstawką jest butelka po napoju 7UP lub czarnym Johnny Walkerze albo zegar ścienny wykonany z książki „My Friend Leonard” Jamesa Freya. Dla fanów dobrego brzmienia Devin przygotował coś jeszcze bardziej odjechanego. Jego cztery, zwariowane projekty to:

Brandy Keg Stereo

Brandy Keg Stereo

Stereofoniczny głośnik zamknięty w drewnianej beczce po Brandy. Można go podłączyć do innego sprzętu przez zwykły kabel jack. Poziom głośności zmienia się porcelanową klamką. Jakby tego było mało, keg/głośnik stoi nie na zwykłych nóżkach, tylko czterech masywnych młotkach.

Cena – 1199 dolarów.

Milk-Crate Stereo / End Table

Milk-Crate Stereo

Podobna konstrukcja, w której jako podstawy użyto nie beczki, ale drewnianej skrzynki na mleko. Twórca dołożył tutaj własne zdjęcie, podświetlane od tyłu i ponownie użył porcelanowej klamki od drzwi do zmiany dźwięku oraz młotków jako nóżek. Włącznik on/off to z kolei łuska po pocisku .22 Mag.

Cena – 999 dolarów.

Gas Lamp Stereo

Gas Lamp Stereo

Jak na tego twórcę, konstrukcja bardzo prosta. Jest to głośnik stereofoniczny zamknięty w puszce na benzynę od przenośnej lampy. iPod podłączony do tego głośnika aż razi swoją nowoczesnością.

Cena – 399 dolarów.

Suitcase Guitar Amp/Stereo

Suitcase Guitar Amp Stereo

Ostatni przedmiot, to wzmacniacz i głośniki schowane w starej walizce. Konstrukcja została zaprojektowana z myślą o gitarach. Stojak utrzymuje głośnik około 70 centymetrów nad ziemią, a instrument można podłączyć przez wejście 1/4″. Do innych urządzeń zestaw podpina się złączem słuchawkowym 1/8″ jack.

Cena – 1699 dolarów.

 

Wszystkie przedmioty można znaleźć na stronie autora. Niestety wysyłka jest póki co możliwa tylko do Stanów Zjednoczonych. Kosztuje od 22 do nawet 200 dolarów w zależności od przedmiotu.

Zabawa droga, z transportem problemy, ale wyobraźcie sobie miny znajomych gdy muzykę puścicie z beczki.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.