Goclever TAB T72GPS. Tablet z DVB-T i GPS

Goclever TAB T72GPS

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Klienci na rynku tabletów, jak to w życiu, dzielą się na wiele różnych grup, jednak najbardziej da się zauważyć dwie. Pierwsza to ludzie lubiący „mocne wrażenia” – jak chociażby nadchodząca Tegra 3, a co za tym idzie posiadający dość grube portfele (i wcale nie są one wypchane miedziakami ;). Druga natomiast to użytkownicy zadowalający się podstawowymi parametrami technicznymi, którzy chcą zobaczyć „z czym się je” posiadanie tabletu, ale nie mogą sobie pozwolić na drogi sprzęt. Dla tej drugiej grupy potencjalnych klientów firma Goclever Technology zaprezentowała nowy tablet – TAB T72GPS.

Pierwsze, co wpadło mi do głowy po przeczytaniu informacji o tym urządzeniu, to myśl czy jest to nawigacja z Androidem i DVB-T jako dodatek, czy odwrotnie – przenośny telewizorek z możliwością nawigowania. W obu przypadkach cena, która przyjdzie nam zapłacić za najnowsze urządzenie producenta, jest co najmniej za wysoka. Goclever TAB T72GPS kosztuje bowiem 599 złotych (z mapami Polski) lub 699 złotych (z mapami Europy). Co otrzymujemy w tej cenie?

Do największych zalet modelu należy zaliczyć: obecność GPS z mapami Polski lub Europy (w zależności od wybranego wariantu cenowego), dostęp do Android Market, możliwość odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T oraz obecność portu USB i wyjścia HDMI.

Skoro producent wychwala obecność GPS w tym modelu, warto się zainteresować mapami – co wiemy na ich temat? Producent odpowiada:

Do dyspozycji użytkownika jest mapa Goclever map Polska for Android, pokrywająca 99% powierzchni Polski i zawierająca plany 5351 miast (dane eMapa z czerwca 2011 r.). Dotarcie do celu ułatwiają teksturowane budynki 3D i asystent pasa ruchu. Oprócz kompletnej sieci drogowej, posiada aktualną bazę fotoradarów i tysiące punktów POI. Dla wygodniejszego korzystania z urządzenia jako nawigacji, producent do zestawu dołącza uchwyt samochodowy i ładowarkę samochodową.

Goclever TAB T72GPS

Goclever TAB T72GPS został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz oporowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Telechips TCC9201 o taktowaniu 720MHz256MB RAM, 4GB pamięci, slot kart microSD, oraz akumulator o pojemności „komórkowej” – 2200 mAh, pozwalający na pracę urządzenia przez trzy godziny, a całość pracuje w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread.

Najnowszy tablet Goclever pojawi się na półkach sklepowych 25 listopada. Jego koszt, jak już wspomniałam, będzie zależał od wybranego wariantu: 599 złotych z mapą Polski lub 699 złotych z mapą Europy. Urządzenie objęte się 24-miesięczną gwarancją producenta door-to-door.

Jeśli komuś nie są potrzebne mapy, a DVB-T traktuje jako zbędny dodatek, może się zainteresować innym modelem producenta – Goclever TAB S73, który posiada lepszy ekran – pojemnościowy 7″, szybszy procesor o taktowaniu 1GHz, większą ilością RAM – 512MB, nieco dłużej pracującą baterią (pojemność 3200 mAh) oraz podobnymi pozostałymi parametrami. Jego cena to ok. 590 złotych.

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.