Google Glass na spadochronie

Jak by to było skoczyć ze spadochronem, nagrać wszystko, a w locie widzieć jeszcze materiały kolegów? Znakomicie, a do tego całkiem realnie, bo Google Glass pozwala na to już teraz. Na co jeszcze?

Na konferencji I/O 2012 Google podało więcej szczegółów na temat swojego projektu okularów rozszerzających rzeczywistość. W kwietniu podrzucałem Wam już pierwszą prezentację systemu, a pod koniec zeszłego miesiąca publikowałem również pierwszy film nagrany elektronicznymi okularami Google.  Teraz mam kolejny. O wiele bardziej spektakularny.

Wygląda na niezłą zabawę! Dobrze że nikt nie zagapił się w to co wyświetlały okularu ;)

Google podało też kilka dodatkowych szczegółów technicznych, chociaż nie spodziewajcie się pełnej specyfikacji. Wiadomo za to, że Google Glass będą miały moduł do transmisji danych, kamerę, mikrofon, kompas, akcelerometr i żyroskop. Czyli w sumie wyposażenie, którego każdy się spodziewał. Waszak to samo znajdujemy już w naszych komórkach, konsolach czy odtwarzaczach multimedialnych, więc czemu nie w okularach?

Podobno Glass ma być lżejsze niż okulary przeciwsłoneczne i tak skonstruowane by można je nałożyć na inne szkła. Co jest dość istotne jeśli twórcy chcą ziścić marzenie o wykorzystywaniu okularów każdego dnia. Na przykład do sprawdzania poczty na spacerze, nawigacji GPS bez sięgania po komórkę, widerozmów, wysyłania multimediów do sieci społecznościowych itd.

Google Glass

Kiedy i za ile to wszystko? Nie wiadomo. Póki co Glass jest w wersji prototypowej. Na początku 2013 roku ma trafić do deweloperów. Później poczekamy pewnie jeszcze kilka miesięcy. Czasu na zebranie pieniędzy i przygotowanie się na szok kulturowy mamy więc jeszcze pod dostatkiem. Być może to ostatni rok, w którym rozmawiając z kimś w kawiarni możemy liczyć na jego całkowita uwagę. Cieszmy się tym luksusem :)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.