Grupa ITI myśli o sprzedaży TVN-u

Fot. na licencji CC Tracy O Flickr

To jeszcze nic pewnego, ale być może ITI sprzeda TVN. Komu? Za ile? Dlaczego? Po co? Pytań jest wiele. Odpowiedzi póki co mało.

O całej sprawie poinformował „Puls Biznesu”. Zapytanie o ewentualną chęć kupna akcji grupy TVN zostało wysłane go amerykańskiego Foxa i Time Warnera oraz niemieckiego Bertelsmanna. Niestety konkretów od tych speców od zarabiania pieniędzy raczej nie usłyszymy.

Zawsze analizujemy możliwości akwizycyjne, jeśli one się pojawią. Równocześnie nigdy nie udzielamy żadnych komentarzy dotyczących tego typu transakcji

– powiedział przedstawiciel RTL Group, telewizyjnego ramienia Bertelsmanna.

Najciekawsza byłaby chyba perspektywa zakupu TVN przez News Corporation. Rupert Murdoch to przede wszystkim platforma cyfrowa Sky (działa m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Australii i Japonii). Czy nFilm 1 i nFilm 2 zastąpią kanały Sky Film?

– Pyta Daniel Gadomwski na blogu SatKuriera.

rupert murdoch

Dodaje, że taki rozwój sprawy wpłynąłby też na pewno na zawartość programową stacji. Murdoch jest znany ze swoich prawicowych poglądów, ale i umiejętności wyciskania pieniędzy ze wszystkiego co tylko trafi w jego ręce.

W sieci pojawiają się dziesiątki komentarzy na temat przyszłości darmowego TVN24, powrotu na polski rynek RTL-u czy telewizji Sky. Emocje na bok. Póki co nie wiadomo nawet czy ITI będzie chciało iść z tym tematem dalej.

Grupa ITI nie podjęła jednak jeszcze decyzji co do ewentualnej sprzedaży, więc póki co temat jest jak zabezpieczony granat – być może kiedyś wybuchnie, ale równie dobrze może zostać schowany do skrzyni i odłożony na przyszłość.

 

Źródło: SatKurier Fot. na licencji CC Tracy O Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.