HDI 3D – projektory HD dla fanów designu

HDI 3D Polygon

Większość projektorów HD dostępnych na rynku nie rzuca na kolana pod względem wyglądu. Firma HDI postanowiła jednak, że jej laserowe projektory zasługują na coś wyjątkowego. Bardzo wyjątkowego.

Wszystkie urządzenia widoczne na zdjęciach są obsługiwane przez technologię 2D/3D Switchable Dynamic Video Projection dostarczając obraz w bardzo wysokich rozdzielczościach dzięki dwóm systemom Liquid Crystal on Silicon 2K RGB. Pozwalają one na cieszenie się przekątną 120, 200, a nawet 300 cali. Oczywiście w 3D bez zawrotów głowy.

Wielkość ekranu

Niestety takie możliwości i taki design są w cenie. Nowych projektorów multimedialnych HDI nie ma jeszcze w sklepach (pojawią się pod koniec przyszłego roku), ale już wiadomo, że w dniu premiery będą przerażająco drogie. Dostępne będą zestawy:

  • projektor z jednym silnikiem Laser-Drive, ekranem 120 cali i pilotem – 55 000 dolarów (około 160 000 złotych)
  • projektor z dwoma silnikami Laser-Drive, ekranem 200 cali i pilotem – 75 000 dolarów (około 220 000 złotych),
  • projektor z dwoma silnikami Laser-Drive, ekranem 300 cali i pilotem – 80 000 dolarów (około 235 000 złotych).

Przypuszczam, że te ceny przekroczą jednak możliwości większości fanów kin domowych ;) Niemniej pod względem możliwości i projektu będzie to najwyższa półka.

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.