Hobbit 48 fps – nie w IMAXie

Co prawda pisałem, że w kwestii Hobbita w 48 klatkach na sekundę dam polskiemu dystrybutorowi spokój do 1. grudnia, ale jeden z moich czytelników podesłał nowe wieści na Facebooku. IMAX odpada. Na pocieszenie może być coś ze Star Treka.

Zarówno na oficjalnym profilu Facebookowym IMAX Poland jak i Forum Film Poland pojawiło się pytanie o Hobbita w 48 fps na ogromnych ekranach IMAXA. W obydwu tych miejscach padła też krótka, ale klarowna odpowiedź – nie będzie.

Wielka szkoda. 48 klatek na sekundę może się spodobać lub nie, ale w IMAXie mielibyśmy chociaż szansę sprawdzenia tego w najlepszych warunkach dla 3D. W tradycyjnych kinach pewnie znów będzie za ciemno. Lekkim pocieszeniem ma być pokaz 9-minutowego materiału z filmu „Star Trek: Into Darkness”. Na pewno będzie on puszczany na 500 ekranach IMAX 3D w Stanach Zjednoczonych. W Polsce – jeszcze nie wiadomo.

Tak więc jedno źródło 48 klatek odpada. Co z innymi? Zgodnie z obietnicą po 1. grudnia skontaktują się z polskim dystrybutorem i dam Wam znać co ustaliłem.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.