„Hugo” Martina Scorsese – co na Blu-ray?

Hugo
Podobno kręcąc swojego „Hugo”, Martin Scorsese nie szedł na żadne ustępstwa w kwestii efektów 3D.  Sam James Cameron poleca ten film, mówiąc, że ma rewelacyjnie zrealizowany trójwymiar. U nas film wchodzi do kin 10. lutego pod tytułem „Hugo i jego wynalazek”. Jednak już teraz możemy sprawdzić zawartość i datę premiery wersji Blu-ray 3D.

Na świecie film Scorsese miał już premierę i w momencie gdy piszę te słowa zdążył już zarobić prawie 100 milionów dolarów. Produkcja radzi sobie też znakomicie w recenzjach. W serwisie Rotten Tomatoes ma 83% pozytywnych głosów ze strony widzów i aż 94% od krytyków. Jakby tego było mało film zgarnął już statuetkę AFI Film Award w kategorii film roku i jest nominowany do aż 11 Oscarów 2012 (w tym dla najlepszego reżysera, najlepszych zdjęć, efektów specjalnych i dla najlepszego filmu roku). Jednego możemy więc być pewni – o nowej produkcji Martina Scorsese będzie głośno.

Tym czasem pojawiły się pierwsze szczegóły o wydaniu na Blu-ray 3D. Film w tej wersji ma trafić do sklepów na zachodzie już 28 lutego. Wersja oryginalna będzie miała dźwięk 7.1 DTS-HD Master Audio i dodatki takie jak:

  • reportaż z planu,
  • The Cinemagician, Georges Méliès.
  • The Mechanical Man at the Heart of Hugo.
  • Wielkie efekty, mała skala,
  • Sacha Baron Cohen: rola życia.

Najbardziej wypasione wydanie filmu będzie dostępne na trzech płytach: 2x Blu-ray (w tym jeden 3D) i 1 DVD. Będą też oczywiście dostępne wersje 2D oraz wydanie wyłącznie na DVD.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.