IFA 2011 – co byście chcieli zobaczyć?

IFA

Targi IFA odbywające się co roku w Berlinie ruszają już w tym tygodniu. Wybieram się na nie w ten czwartek. Już teraz pytam Was – na co mam zwrócić szczególną uwagę?

Czego na pewno nie zabraknie na targach?

Smart TV

Jestem pewien, że każdy producent telewizorów będzie dociskał na maksa promocję swoich platform Internetowych. I o ile w niektórych przypadkach ma to sens (Samsung, Panasonic), o tyle w innych (Toshiba, LG) może wyjść dziwnie.

Czy czeka nas jakiś przełom w kwestii treści sieciowych? Raczej nie. Nie spodziewajmy się żadnych wielkich zapowiedzi w stylu LoveFilm (to taki angielski Netflix) czy obsługi klawiatur i myszek. Nic na to nie wskazuje.

IFA Sharp

3D… oczywiście

Jest na każdej imprezie od półtora roku i nie zabraknie go również w Berlinie. Zresztą nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że praktycznie każdy, nowy telewizor z wysokiej półki cenowej oferuje wsparcie dla obrazu trójwymiarowego.

Mnie ciekawią jednak nowinki. A te, w przypadku 3D, dotyczą obrazu stereoskopowego bez używania okularów. Wiadomo już, że LG i Samsung będą chwaliły się swoimi monitorami, laptopami i komórkami z ekranami autostereoskopowymi. Ja liczę jednak na prezentację Toshiby. To właśnie ten producent jako pierwszy zaczął sprzedawać 20 calowy telewizorek autostereo 20GL1.

Toshiba 20GL1

Większe matryce producent pokazywał już na swojej własnej imprezie Toshiba World 2011. Niestety dobór treści był tragiczny i całkiem udane panele autostereo wypadły fatalnie. Liczę, że tym razem będzie lepiej.

Urządzenia mobilne

Firmy takie jak Samsung, Hannspree czy Toshiba na sto procent będą chwaliły się swoimi tabletami. Czy zobaczymy przenośny komputer Samsunga z Windowsem, o którym wspominała Kaśka z Tabletowa? Trudno stwierdzić. Póki co mówi się o prezentacjach takich firm jak Medion, ViewSonic, HTC, Samsung, Toshiba, Hannspree. Nie wiadomo jednak zbyt dokładnie jakie nowinki zobaczymy w Berlinie.

Na co liczę?

Osobiście najbardziej ostrzę sobie jednak zęby na nowe OLED-y. Szczególnie od LG, które jak zapewne pamiętacie chce zawojować ten sektor rynku już w przyszłym roku. Mam nadzieję, że producent będzie chciał przypomnieć o tych planach i oprócz paneli Cinema z pasywnym 3D, które reklamuje tak brutalnie, wystawi na halach targowych również coś nowego z działki OLED. Te wyświetlacze robią piorunujące wrażenie.

 

Targi IFA 2011 ruszają już w ten czwartek. Dajcie znać na co mam zwrócić szczególną uwagę. Co byście chcieli zobaczyć moimi oczami?

Piszcie w komentarzach pod tym wpisem lub na Facebooku.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.