IFA 2011: klawiatury, piloty QWERTY i tableto/komórki Samsunga

Klawiatury i piloty Samsunga

Na Twitterze wspominałem, że oprócz ogólnego rzutu okiem na stoisko Samsunga, zerknę też osobno na klawiatury. Kilka z nich było ciekawych.

W Berlinie Samsung skupia się głównie na promocji Smart Tv, 3D i serii mobilnej Wave, ale moją uwagę przykuły inne gadżety – komunikacyjne.

Za szybką można było chociażby zobaczyć zbiór akcesoriów dla urządzenia Samsung Galaxy Note. To takie dziwne „coś” z 5,3 -calowym ekranem, które wygląda jak duża komórka albo mały tablet (polecam rzut okiem na sprzęt na blogu Tabletowo). Sama zabawka jest nietypowa, bo w sumie nie wiadomo kto to ma kupować. Użytkownicy komórek czy tabletów? Ale akcesoria ma ok. Samsung pochwalił się elektronicznym piórkiem S Pen do precyzyjnego sterowania Note’m. Nawet fajne. Szczególnie dla rysowników.

Piórko S Pen

Ciekawa była też klawiatura Bluetooth, chociaż mówiąc szczerze producent powinien promować coś takiego w kontekście swojej usługi Smart TV, a nie tabletów. W końcu w telewizorach internetowych Samsunga jest otwarta przeglądarka internetowa. Klawiatury i myszki jednak nie podłączymy.

Akcesoria mobilne

Czym Samsung chce zastąpić zwykłe kontrolery od komputera? Akcesoriami dedykowanymi. Producent przypomina o sterowaniu telewizorem za pomocą komórki oraz pilocie z wbudowaną klawiaturą QWERTY.

Ja przypominam, że aplikacje na komórki mają też inni producenci, a u Samsunga trzeba kożystać z „słuchawek” jego marki. Więc to fajne, ale już znane.

Sterowanie komórką

Co do pilota zdalnego sterowania, który z tyłu ma klawiaturę QWERTY, to takie urządzenie można było już nawet kupić w Polsce… za 1000 złotych. Ktoś chętny? Nie? Tak myślałem :)

Widać więc wyraźnie, że Samsung ma ciekawe pomysły, tylko czasem nie bardzo wie co z nimi zrobić. Platforma Smart TV niebieskich Koreańczyków aż prosi się o obsługę zwykłej klawiatury i myszki.

Na koniec powiem jeszcze przewrotnie, że mimo iż wszyscy fani komórek wydawali się podniecać głównie widokiem Samsunga Wave 3, to ja skupiłem swoją uwagę na Samsungu Galaxy M Pro Magical.

Samsung Galaxy M

Może i nie ma tak „wypasionego”, dużego ekranu dotykowego jak Wave, ale ja jestem wiernym fanem fizycznych klawiatur QWERTY. Na takiej komórce (Nokia E71) napisałem moją powieść, z takiej wysyłałem do Was Tweety i wrzucałem podczas targów wpisy na Facebooka. Klawiatury dotykowe mogą się schować :)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.