Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 w Super Hi-Vision w USA, UK i Japonii

Olimpiada w Londynie 2012
7680 x 4320 – właśnie tyle pikseli będzie można obejrzeć podczas transmisji z Olimpiady 2012 w Londynie. Oczywiście nie wszędzie, tylko na wybranych pokazach w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii, ale to zawsze coś. Cały świat przygotowuje się powoli na Super Hi-Vision

Publiczne testy telewizji w ultra wysokiej rozdzielczości mają ruszyć w Japonii w okolicach roku 2020. Sprzęt do wyświetlania transmisji w Super Hi-Vision już powoli się pojawia. Na targach IFA 2011 w Berlinie Sharp pokazywał chociażby ten oto, powalający telewizor o rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli.

Sharp Super Hi-Vision

Najbliższym testem możliwości tak wysokich rozdzielczości będzie Olimpiada w Londynie. Będzie ona pokazywana nie tylko w 3D, ale i Ultra HD. Otwarte transmisje w trzech, wspomnianych krajach zorganizuje NHK i BBC. Zmagania sportowców będzie można śledzić w:

  • Japonia – Osaka,
  • USA – Waszyngton,
  • Wielka Brytania – Glasgow, Bradford, Londyn.
Dokładnych informacji jeszcze nie ma, ale na pewno przed letnimi igrzyskami się pojawią.

Najbardziej jestem ciekaw na jakich ekranach będą pokazywane rozgrywki? Stawiam na jakieś wypasione projektory, by obraz był większy. Jedyny problem może polegać na tym, że różnicę między Full HD, a Super Hi-Vision widać tak naprawdę z bardzo bliska. Wspomniany panel Sharpa z IFA 2011 rzucał na kolana, ale tylko jeśli stanęło się w odległości około metra od matrycy. W innym przypadku szczegóły rozdzielczości 7680 x 4320 i tak nie były widoczne.

Dla przypomnienia Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie startują 27 lipca 2012 i potrwają do 13 sierpnia 2012.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.