iPhone może sterować kominkiem

Kominek Escea DX1500

Dlaczego na blogu technologicznym piszę o kominku? Bo to kominek inny niż wszystkie – sterowany iPhonem. Tak, tak. Okazuje się, że sprzęt Apple nie tylko poprawia bezpieczeństwo na drodze i wspomaga pracę lekarzy, ale też dba o to, byśmy nie musieli ruszać się z kanapy by rozpalić kominek. Wystarczy kilka kliknięć na ekranie komórki.

Na fotkach i filmie widać system firmy Escea. To kominek DX1500 zasilany gazem LPG, który pozwala na zdalne sterowanie za pomocą telefonu Apple iPhone lub z systemem Android. Przednia szyba kominka ma wymiary 1560 x 360 mm. Urządzenie generuje do 10 kW energii cieplnej.

Producent wydał podobno 2 miliony dolarów na badania. Dzięki temu Escea DX1500 ma chwytać 90% i rozprowadzać go po domu dzięki systemowi wywietrzników Heat Duct. Wspomnianym dodatkiem technologicznym jest aplikacja dla iPhone’a, która pozwala na włączenie kominka zdalnie dzięki komunikacji WiFi. Ogień można też włączać przez Internet.

Na oficjalnej stronie producenta nie widze wzmianki o cenach. Dystrybutorów z Nowej Zelandii możecie jednak znaleźć tutaj. Oni na pewno z przyjemnością zmiażdżą Was szczegółami o kosztach takiego systemu :)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.