Jadę oglądać sprzęt Panasonica – co chcecie wiedzieć?

Panasonic Convention 2012

Dokładnie tydzień temu napisałem bardzo podobny wpis dotyczący produktów Samsunga. Praskie spotkanie z koreańskim producentem, Samsung Forum 2012, dobiegło końca. Starałem się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Jeśli taka forma się Wam spodobała, to w poniedziałek jadę do Hamburga na konferencję Panasonica – Panasonic Convention 2012. Co chcecie wiedzieć na temat produktów tego producenta? Piszcie w komentarzach i/lub na moim Facebooku.

Panasonic Convention 2012 będzie miało miejsce w Hamburgu w dniach 21-22 lutego 2012. Tegoroczne spotkanie z dziennikarzami przypada na 50-tą rocznicę rozpoczęcia działalności firmy Panasonic w Europie. Japoński producent będzie więc na pewno chciał pochwalić się swoimi najsilniejszymi kartami.

Okrągła rocznica jest niestety słodko gorzka. Panasonic ma ugruntowaną pozycję na rynku, ale jego dział telewizyjny chwieje się w posadach. W zeszłym roku firma zanotowała ogromne straty, które (zapewne) doprowadzą do zmiany polityki firmy. Najprawdopodobniej Panasonic odejdzie od modelu promowania głównie dużych paneli plazmowych i skupi się też na sprzedaży mniejszych matryc. Będzie to miało bezpośredni wpływ na popularność technologii plazmowej. Jak pewnie pamiętacie specjaliści z DisplaySearch rokują, że w roku 2015 sprzedaż telewizorów plazmowych ma spaść o około 38%.

Ostatnio Panasonic pytał też dziennikarzy i swoich klientów o to co może poprawić w swoich panelach. W komentarzach zwracaliście uwagę między innymi na przestarzały design, słabą obsługę multimediów z USB i problemy z obrazem w niektórych plazmach (np. VT30).

Jeśli chcielibyście coś jeszcze zasugerować producentowi lub jakiś konkretny produkt Was szczególnie interesuje, to piszcie pod tym wpisem lub na Facebooku. Postaram się wyciągnąć od Panasonica jak najwięcej szczegółów.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.