Jak często robicie to po ciemku?

Usta nie kłamią

Zgaszone światło, gorąca atmosfera i ona… Adrenalina buzuje w żyłach, robi się duszno w ten przyjemny, ekscytujący sposób. Czy robicie to w taki sposób?

Ona lubi gdy na nią patrzysz.
Wymaga Twojej stuprocentowej uwagi.
Chce byś podniecił się na jej widok.

Wysoka rozdzielczość kocha spędzać z Tobą czas!

Samsung podrzucił dzisiaj informację prasową na temat sposobu, w jaki Amerykanie oglądają telewizję.

Większość Amerykanów ogląda telewizję z włączonym oświetleniem (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy), a tylko niewielka liczba ankietowanych robi to w całkowitej ciemności (14% w dni powszednie i 15% w weekendy)

– czytamy w prasówce Samsunga.

Dane zostały podane na podstawie badania firmy GfK z grudnia 2015 roku. Przeprowadzono je na 1020 dorosłych Amerykanach. Margines błędu wynosi mniej więcej 3 punkty procentowe.

Oczywiście wspomniany producent podaje te informacje jako argumenty przemawiające za swoimi telewizorami HDR z wysoką jasnością. W połączeniu z matrycą LCD VA świetnie radzą sobie one z jaśniejszymi pomieszczeniami. Przy okazji wyniki badania są również argument przemawiający za matrycami LCD IPS (to domena głównie LG, a nie Samsunga, ale w wybranych modelach mają je wszyscy producenci). Przy okazji testu Philipsa z tegorocznej serii 6500 pisałem, że sporym zawodem była zmiana zeszłorocznej matrycy LCD VA na tegoroczną LCD IPS. Według mnie był to błąd, bo znacznie spadł kontrast, więc czerń w ciemnym pomieszczeniu nie powala.

Z drugiej jednak strony za dnia większość zwykłych odbiorców tej różnicy i tak nie zobaczy. Więc może niepotrzebnie się czepiam IPSów? Jeśli mało kto z nas ogląda telewizję po ciemku, to rodzaj matrycy pod względem mroku może nie mieć znaczenia.

Badanie cytowane przez Samsunga bazuje na Stanach Zjednoczonych. Ja jestem ciekaw Waszych przyzwyczajeń. Napiszcie w komentarzach tutaj lub na moim Facebooku, jak często robicie to po ciemku. „To”, czyli oglądanie telewizji.

Zachęcam też do kliknięcia w anonimową ankietę. Pod poprzednimi ankietami prosiliście, by była możliwość zaznaczenia kilku odpowiedzi. Teraz możecie więc wybrać dwie. Wierzę, że domyślicie się po co ;)

 

[cardoza_wp_poll id=9]

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.