Jak remasteruje się filmy do Ultra HD? Jutro to sprawdzę. Co chcecie wiedzieć?

Dopiero co pisałem o walce LG i Samsunga na treści Ultra HD w Smart TV, a już pojawiła się okazja na zgłębienie tematu. Jutro porozmawiam z pracownikami Cyfrowego Repozytorium Filmowego o tym jak rekonstruuje się filmy. Co chcecie wiedzieć?

Cyfrowe Repozytorium Filmowe, to firma zajmująca się cyfrową rekonstrukcją filmów. Od 2008 roku CRF podniósł jakość około 160 polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Ostatnio o tej firmie wspominałem przy okazji premiery usługi FilmBox Live w Smart TV LG. To właśnie Cyfrowe Repozytorium zajmowało się konwersją dostępnych w niej filmów z kopii 2K do 4K.

 

Jutro jadę na warsztaty z przedstawicielami tej firmy, na których będę mógł porozmawiać bardziej szczegółowo o procesie rekonstrukcji filmów.

Jeśli ten temat Was interesuje i macie jakieś pytania do specjalistów od rekonstrukcji wideo, to piszcie w komentarzach pod tym wpisem lub na moim Facebooku. Jak zwykle w Waszym imieniu, z niekrytą przyjemnością i zawzięciem, będę męczył kogo trzeba i ile trzeba ;)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.