Jak szyto LED-owe stroje Black Eyed Peas?

Fergie z Black Eyed Peas

W lipcu pisałem o modzie na ubieranie się w diody LED i panele OLED. Podczas trzech koncertów w Paryżu robiła to chociażby grupa Black Eyed Peas. Widoczna na zdjęciu Fergie miała na sobie obcisły strój pełen „lampek” OLED. Jak się coś takiego szyje?

Stacy „Fergie” Ann Ferguson miała na sobie obcisły strój przyozdobiony 75 białymi panelami oświetleniowymi  OLED Lumiblade firmy Philips. Były one kontrolowane zdalnie i zsynchronizowane z muzyką i innymi efektami świetlnymi obecnymi podczas występu Black Eyed Peas.

Teraz producent tego świecącego stroju udostępnił ciekawy materiał dokumentalny pokazujący prace projektantów nad strojami artystów z Black Eyed Peas.

Lady Gaga może schować się w cieniu ;)

Panele oświetleniowe OLED Lumiblade Philipsa pojawiły się na rynku w roku 2009. Producent sprzedaje je w różnych rozmiarach i kształtach. Przed występem zespołu, Philips stworzył już jedną świecącą suknię tego typu.

Suknia OLED Philipsa

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.