Jaki będzie telewizor Apple?

Apple TV
Plotki o tym jakoby Apple miało wejść do sektora płaskich telewizorów nabierają na sile. Ostatnio Peter Misek, nowojorski analityk z firmy Jefferies, zapewniał, że iTV wejdzie do produkcji w lutym przyszłego roku. Teraz The Wall Street Journal przybliża wizję telewizora Apple.

Apple pracuje obecnie nad własnym telewizorem opierającym się silnie na technologii bezprzewodowego streamingu programów telewizyjnych, filmów i innej treści

– donoszą Jessica E. Vascellaro i Sam Schechner z The Wall Stree Journal.

Według tego źródła Apple chce stworzyć telewizor reagujący na ludzki głos i gesty. Dzięki temu wyszukiwanie ulubionych programów telewizyjnych będzie polegało po prostu na mówieniu do telewizora. Brzmi ciekawie, ale podobne funkcje są już np. w konsoli Xbox 360 z Kinectem  i szału nie robią. Może twórcy rewelacyjnej Siri poradzą sobie z nimi lepiej.

Co jeszcze w telewizorze Apple według Wall Street Journal?

  • Swobodne przenoszenie treści z urządzenia na urządzenie np. oglądamy film na telewizorze, zatrzymujemy go, przechodzimy na smartfon i kontynuujemy projekcję w drodze.
  • Sterowanie TiVikiem lub dedykowanym telewizji set-top-boxem za pomocą tabletu i komórki (dzięki technologii AirPlay).
  • Streaming wideo z urządzeń przenośnych, do telewizora.
  • Nie zabraknie też oczywiście zachowywania danych w chmurze oraz funkcji cyfrowej nagrywarki. Ma to pozwolić na oglądanie kupionych/wypożyczonych treści na kilku urządzeniach, bez konieczności uiszczania wielu opłat.

Generalnie Apple chce zmienić sposób w jaki ludzie oglądają telewizję, tak samo jak zmieniło sposób słuchania muzyki i używania telefonu komórkowego. Najstraszniejsze w tym jest to, że może im się udać. Konkurencyjne Stupid TV nie są póki co zbyt silnym zagrożeniem. Moim zdaniem producent nie musiałby w zasadzie robić nic nowego. Wystarczy integracja Apple AppStore z telewizorem, przeglądarka Safari i funkcje iPoda w TV. Konkurencja miałaby przechlapane.

Co na to inni producenci? Zapewne zaproponują swoją wizję telewizora… ale dopiero po premierze Apple, by móc ściągać pomysły od najlepszych ;)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.