Jaki telewizor kupilibyście na Euro 2016?

Piłka nożna

Dwa lata temu pisałem o preferencjach zakupowych polskich Obywateli świata HD w kontekście Mundialu. Ciekaw jestem czy się one zmieniły?

We wpisie dotyczącym Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 pisałem, o danych pochodzących z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie serwisu okazje.info.

Dwa lata temu, na Mundial, Polacy najchętniej kupowali telewizory w cenach do 1000 lub 2000 zł i przekątnych maksymalnie do 49 cali.

Przekątna ekranu

Przedział cenowy

Rok wcześniej, w 2013, TNS Polska przeprowadził takie samo badanie i wtedy również okazało się, że preferujemy mniejsze i tańsze telewizory:

  • 33-39″ – 18%
  • 40-42″ – 37%
  • 1501-2000 zł – 32%
  • 3001-5000 zł – tylko 16%

Ciekaw jestem jak zmieniło się to w ostatnich dwóch latach? Telewizory bardzo potaniały, a przy okazji urosły. 55 cali cenowo robi się coraz bardziej przystępne… Chociaż oczywiście za 1000 zł się takiej wielkości nie kupi. Od dawna widzę jednak, że Polacy boją się większych telewizorów. Rozumiem jeśli chodzi o 60 cali, do małego pomieszczenia. To może wyglądać komicznie. Ale 49-55 cali, powinniśmy już postrzegać jako standard, do którego warto dążyć. Bo po prostu jest fajne!

Ale to moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.

Dlatego mam pytanie do Was, Obywatele. Jeśli kupiliście w tym roku telewizor, na Euro 2016 lub bez związku z nim, to jaki on był? Nie musicie podawać marki czy modelu (chyba że chcecie). Najbardziej interesuje mnie kwestia wielkości i ceny. Ciekaw jestem czy w ciągu ostatnich dwóch lat coś się zmieniło.

A jeśli nie kupiliście telewizora, ale mielibyście teraz kupić – to jaki?

Pisze w komentarzach, na moim Facebooku i klikajcie w ankiety.

 

[cardoza_wp_poll id=11]

 

[cardoza_wp_poll id=12]

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.