Jakie telewizory są najpopularniejsze? Polecam nowy raport

Raz na jakiś czas Skąpiec przygotowuje raporty na temat rynku elektronicznego i preferencji zakupowych Polaków. Jeśli mam czas i coś ciekawego do powiedzenia, to wspieram ich moim piórem. W tym roku mam bardzo dużo do przekazania o Smart TV. Polecam mój tekst i cały raport.

Materiał jest dostępny na stronie Skapiec.pl lub do ściągnięcia bezpośrednio pod tym linkiem.

Znajdziecie w nim przede wszystkim informacje o tym kto szuka telewizorów i jakich. Zdradzę tylko kilka z wielu danych.

  • 75,5% osób szukających telewizorów to mężczyźni.
  • Wydarzenia sportowe podnoszą zainteresowanie tym sprzętem nawet o 23,6%.
  • Najważniejsze dla nas są – przekątna, marka i użyte technologie.

W raporcie znajdziecie opis najczęściej wyszukiwanych modeli oraz propozycje tanich telewizorów do 1500 zł. Oprócz tego przeczytacie teksty ekspertów, którzy podpowiedzą jaki rodzaj ekranu wybrać, czym kierować się przy wyborze odbiornika i np. jak bezpiecznie kupować go w sieci.

Na stronach 33 i 34 znajdziecie najlepszy tekst w całym raporcie poświęcony Smart TV ;)

Bawcie się dobrze i przyjemnej lektury.

 

PS

Dla pełni obrazu konieczna jest również krytyka raportu. Dwie rzeczy mi się w nim nie podobają.

W danych mówiących o preferencjach zakupowych brakuje mi bardziej szczegółowych informacji technicznych (np. 3D, UHD itp.). Informacje zebrane z panelu Skąpca są dla mnie zbyt ogólnikowe. Chciałbym poznać wnikliwe gusta Polaków szukających płaskich odbiorników. Chociaż to oczywiście zdanie człowieka, który o HDTV czyta codziennie. Dla przeciętnego odbiorcy taka ilość danych może wystarczyć.

Chybionym pomysłem jest też umieszczanie tekstów przedstawicieli konkretnych marek obok materiałów eksperckich. Nie mówię, że u Samsunga czy Sony nie ma ekspertów (teksty przedstawicieli tych dwóch firm są w raporcie), bo wiem, że w ich szeregach nie brakuje bardzo uzdolnionych osób z niesamowicie obszerną wiedzą. Jednak człowiek związany tak blisko z daną marką musi pisać tekst pod dyktando wspieranego produktu. I robi to, co widać w materiałach.

Dwa teksty z raportu, Radosława Pietrzkiewicza z Sony Polska o wyborze telewizora i Marcina Nowackiego z Samsunga o tym czym jest telewizor na lata, powinny być oznaczone jako sponsorowane lub zlecone innym autorom.

 

Oprócz tego, to udany zbiór informacji i opinii o rynku, który serdecznie Wam polecam. Dowiecie się z niego nieco na temat preferencji polskich fanów płaskich ekranów, a przy okazji znajdziecie opis konkretnych modeli ciekawych telewizorów.

Polecam.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.