Jessica Alba da się powąchać – Robert Rodriguez proponuje zapachowe kino

Spy Kids 4 All The Time In The World
Dopiero co pisałem o nowych technologiach mających wskrzesić zapachowe kino, a już mamy kolejne wieści z tej dziedziny. Tym razem to sam Robert Rodriguez chce wprowadzić do kin trochę zapachu. Filmy dla dzieci nabiorą nowego wyrazu. Dla rodziców będzie Jessica Alba.

Entertainment Weekly donosi, że czwarta część słodkiej do granic możliwości serii Spy Kids będzie nie tylko w 3D, ale nawet 4D! Dodatkowym, czwartym wymiarem, ma być zapach. System Aromascope nie będzie jednak tak zaawansowany technicznie jak nowinka, o której niedawno wspominałem. Będzie to powrót do starego systemu zdrapek znanych widzom zapachowej wersji filmu „Polyester”. Wraz z biletem widzowie dostaną ponumerowane karty zdrapki. Gdy na ekranie pojawi się odpowiedni numer, trzeba będzie zdrapać, powąchać i mieć nadzieję, że to akurat nie scena, w której mały koleżka widoczny na zwiastunie wymiotuje.

Film Spy Kids 4: All The Time In The World jest oczywiście kierowany do dzieciaków, więc trudno oceniać takie pomysły z perspektywy starego pryka. Zapachowe filmy dla dzieci? Wydaje się głupkowaty, ale przypuszczam, że maluchy mogą mieć niezły ubaw.

Rodziny pokochają interaktywny dodatek do nowego filmu – powiedział Rodriguez. A najlepsze jest to, że nie będzie trzeba za niego płacić ekstra. Zdrapki Aromascope będą dodawane do biletu w każdym kinie 2D lub 3D.

Coś czuję, że Polski się to nie tyczy…

W filmie będzie można zobaczyć wiele starych i nowych gwiazd serii. Będzie:

  • Jessica Alba,
  • Ricky Gervais (jako głos robo-psiaka),
  • Antonio Banderas,
  • Danny Trejo,
  • Daryl Sabara i Alexa Vega, czyli oryginalni Mali Agencji.

Seria trzyma się nieźle od 2001 roku, więc chyba dzieciaki to lubią. Ja pójdę do kina tylko jeśli jedną ze zdrapek na karcie Aromascope będą perfumy Jessici Alby ;)

 

Źródło: Entertainment Weekly

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.