Kablówka HD z takiego maleństwa?

Sigma Designs

Na zdjęciu widać tuner telewizji kablowej zdolny do przetwarzania kilku obrazów 1080p jednocześnie i innych cudów. To wszystko przy rozmiarach niewiele większych od talii kart.

Urządzenie pokazała firma Sigma Designs. Jedyne co użytkownik musiałby z nim zrobić, to podłączyć do gniazdka i połączyć z telewizorem przez kabel HDMI. Po tym prostym zabiegu otrzymałby:

  • możliwość przetwarzania kilku sygnałów 1080p jednocześnie,
  • ściągania filmów w wysokich rozdzielczościach z Internetu,
  • funkcję multiroom ściągającą treści z podłączonego DVR,
  • technologię zdalnego sterowania Z-Wave RF pozwalającą na wygodne używanie pilota nawet gdy urządzenie jest schowane za szafką.

W „pudełeczku” producent zamknąć procesor SMP8670 będący 40% szybszy niż poprzednie rozwiązania i pochłaniający jednocześnie 30% mniej energii. Z kolei system CG2110 HomePlug AV zamienia kable elektryczne w domową sieć komputerową pozwalając na transfer dźwięku, obrazu i danych. Także w wysokich rozdzielczościach.

Jakiś problem? Tylko jeden, póki co nie wiadomo czy jakieś większe firmy będą zainteresowane tym rozwiązaniem. Producenci mogą je wychwalać ponad niebiosa, ale zanim jakiś amerykański gigant w stylu TiVo czy Boxee nie weźmie urządzenia pod swoje skrzydła, to nie ma ono szans na podbój rynku globalnego.

Ale kciuki trzymam, bo urządzenie prezentuje ciekawe połączenie miniaturyzacji i znakomitych możliwości technicznych.

Źródło: Engadget

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.