Komórki – plastik zamiast Gorilla Glass

szyba Dai Nippon Printing 1

Firma Dai Nippon Printing (DNP) chce zastąpić w komórkach utwardzane szkło takie Gorilla Glass, tworzywem sztucznym.

Ochronna powłoka DNP miałaby zastąpić szkło na ekranach komórek i tabletów. Producent zapewnia, że w testach materiał wytrzymał nacisk o wadze pół kilograma na centymetr kwadratowy powtarzany 200 razy. W porównaniu do chemicznie utwardzanego szkła, tworzywo sztuczne ma być bardziej odporne na uszkodzenia np. po upuszczeniu urządzenia.

Producent pokrywa również wierzchnią część płytki powłoką, na której nie widać odcisków palców, a wewnętrzną część materiałem wzmacniającym konstrukcję. Osłonka może mieć od 0,5 do 1,5 milimetra grubości i jest giętka.

Dai Nippon Printing rozpocznie wysyłanie próbnych egzemplarzy w tym miesiącu. Masowo powłoki ochronne powędrują do producentów w pierwszej połowie przyszłego roku fiskalnego. Producent liczy na sprzedaż wartości 10 miliardów jenów, więc około 121 mln dolarów.

Ciekaw jestem czy znajdziemy coś takiego w czołowych modelach telefonów i tabletów. Gorilla Glass jest już tak znane, że jego użycie gwarantuje aprobatę części odbiorców. Bezimienne tworzywa sztuczne nie kojarzą się tak dobrze.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.