Konferencja LG – odpowiadam na Wasze pytania

Nowe okulary 3D AG-F310

Czy w telewizorach LG pojawi się TVN Player? Jakie nowinki OLED szykuje Korea? Co z treściami 3D VOD prosto z telewizora? Odpowiadam na Wasze pytania dotyczące konferencji LG i dodaję coś od siebie

Na zdjęciu powyżej widać nowe okulary 3D LG AG-F310. Całkiem wygodne, nawet na szkłach korekcyjnych. Ale to tylko słowem wstępu. Teraz jedziemy już z pytaniami i konkretnymi odpowiedziami.

Czytelnik coper75 pytał o TVN Player w telewizorach LG

TVN Player będzie u LG i to już w kwietniu. Producent szykuje duży update oprogramowania swoich telewizorów. Pojawi się nie tylko TVN Player, ale też inne bardzo ciekawe nowości:

  • HBO Go – wraz z możliwością opłacania abonamentu przez TV,
  • Nowy Filmbox z 8 kanałami nadającymi na żywo,
  • I uwaga, coś ekstra – 3 programy linearne w 3D z paczki programowej NEXT.

Tak, tak. W Smart TV LG będą dostępne trzy kanały 3D od pierwszego, polskiego nadawcy nadającego non stop materiał tego typu (no może prawie non stop – poczytajcie w moim wywiadzie z nimi). Zła wiadomość jest taka, że Wiesław Kowalczyk z LG powiedział mi, że kanały 3D będą płatne :(

Oprócz tych nowości ciekawa informacja techniczna. Po aktualizacji oprogramowania nowe funkcje Smart TV mają być dostępne nie tylko w telewizorach, ale też innym sprzęcie LG (np. odtwarzacze Blu-ray). I to jedne do jednego, więc nie będzie już takiej sytuacji jak do tej pory, że np. widgety internetowe w playerze są inne niżw TV.

Strategia LG na rok 2012 i lata ubiegłe

Coper75 pytał też o panele z 200 Hz i kina domowe 5.1

O kinach domowych cisza. Czwartkowa konferencja dotyczyła tylko telewizorów.

Jeśli idzie o herce, to już wyliczam:

  • LG LM960V – 400 Hz (MCI 1000),
  • LG LM860V – 200 Hz (MCI 800),
  • LG LM760S – 200 Hz (MCI 800),
  • LG LM670S – 100 Hz (MCI 400),
  • LG LM660S – 100 Hz (MCI 400).
LG Cinema 3D LM670S prosto z konferencji

O MCI (Motion Clarity Index) możemy w sieci przeczytać tyle:

Współczynnik Motion Clarity Index (MCI) łączący w sobie technologie TruMotion, Local Dimming, skanowanie podświetlenia i inne, udoskonalające płynność ruchu obiektów na ekranie telewizora. Wyższy wskaźnik MCI to obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji.

Takie tam marketingowe mydlenie oczu by liczby były większe.

Jurek chciał wiedzieć czy LG pracuje nad OLED 3D bez okularów

Nie. Co więcej LG nie ma póki co w planach żadnego telewizora autostereoskopowego.

Po tym pytaniu wynikła jednak inna, myślę że nawet ciekawsza sprawa. Co prawda LG nie pracuje jakoś silnie nad 3D bez okularów, ale ma za to w swoich laboratoriach prototyp 32 calowego, giętkiego telewizora OLED. Oczywiście muszą minąć jeszcze dobre 3-4 lata zanim takie cacko ujrzy światło dzienne, ale podobno giętki panel o dużej przekątnej już jest, działa i na pewno pojawi się w przyszłości.

Dowiedziałem się jeszcze, że planowany na ten rok 55-calowy model OLED będzie kosztował na pewno ponad 30 000 zł. Ciekawe ile będzie kosztował OLED Samsunga?

Sam zapytałem jeszcze o funkcję Smart Share

Pozwala ona na przesyłanie obrazu z telewizora do komórki lub tabletu drogą bezprzewodową. To coś takiego jak u Panasonica.

Są tylko dwie różnice.

Gorsze u LG jest to, że streaming można robić tylko w jedną stronę – z telewizora, do sprzętu przenośnego.

Ogromnym plusem jest jednak fakt, że w odróżnieniu od technologii Panasonica u LG streamować można materiał z dowolnego źródła, a nie tylko tunera TV. Innymi słowy możecie podłączyć do telewizora konsolę lub Blu-ray i obraz ze swojego ulubionego filmu lub gry przesłać na przenośny ekran. Rewelacja!

 

Póki co to tyle. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące nowości LG, to piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku. Postaram się odpowiedzieć.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.