Kulisty ekran w samochodzie Mitsubishi

Mitsubishi Electric chwaliło się swoim futurystycznym prototypem samochodu z okrągłymi ekranami już dwa lata temu. Teraz pokazuje również jak system działa.

Prototypowe auto ma system wyświetlana obrazu dostosowany do owalnych i trójkątnych powierzchni. Wszystko po to, by nie złamać kosmicznej stylistyki rodem z filmów Science Fiction. Podobno podświetlana diodami LED projekcja jest dobrze widoczna, więc ma być równie funkcjonalna co tradycyjne deski rozdzielcze.

Nie wiem tylko czy gra jest warta świeczki. Oprócz systemu wyświetlana obrazu producent musiał opracować tu również specjalne mechanizmy chłodzenia, bazujące na radiatorach oraz naturalnym i wymuszonym przepływie zimnego powietrza. Zestaw jest również wspomagany systemem eliminującym wstrząsy, tak by obraz był czytelny i nie męczył nawet podczas jazdy po wybojach. Powłoka ekranu została też wykonana z materiału pochłaniającego światło, by projekcję było widać nawet w ostrym świetle.

I wszystko to po to, by mieć wypukły ekran i trochę animacji. To chyba lekki przerost formy nad treścią.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.