Kulturalna środa: Star Wars w rękach Disney’a i ptaki z mieczami świetlnymi

Star Wars w rękach Disney'a

Jeśli fani Gwiezdnych Wojen mieli nadzieję, że ich ukochane uniwersum zazna kiedykolwiek spokoju, to przykro mi, ale się mylili. Ono już nie należy do Was. Jest własnością Waszych dzieci, przedszkolaków… oraz firmy Disney. „Star Wars Episode 7” już za dwa lata.

Walt Disney Company kupiło sobie Lucasfilm i planuje kolejne filmy. Na początek tylko Star Wars Episode 7 przewidziane już na rok 2015, ale oczywiście na tym się nie skończy. Ma pojawić się cała nowa trylogia. Na podstawie wartości akcji Lucasfilm z dnia 26. października 2012 ta skromniutka transakcja jest warta 4,05 miliarda dolarów.

Transakcja łączy światowej klasy treści, zawierające między innymi Gwiezdne Wojny, jedną z najdoskonalszych marek rodzinnych w historii i niespotykaną kreatywność firmy Disney na różnych platformach, rynkach i branżach, która wygeneruje stały wzrost i wysoki przychód

– powiedział Robert A. Iger z The Walt Disney Company.

To tak gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości, czy zostaniemy zalani kolejnymi serialami, grami, zabawkami, komiksami, gadżetami i Bóg jeden raczy wiedzieć czym jeszcze.

Chociaż tak naprawdę może to Star Warsom wyjść na dobre. Może wreszcie zabierze się za nie ktoś bardziej uzdolniony niż Lucas, który pieniądze umie zarabiać, ale zdolności reżyserskie stracił dawno temu. Sam kultowy twórca wydaje się to, poniekąd, potwierdzać.

Przez ostatnie 35 lat jednym z największych przyjemności było dla mnie oglądanie jak Gwiezdne Wojny przechodzą od pokolenia do pokolenia. Nadszedł czas bym ja przekazał je w ręce filmowców nowej generacji

– powiedział George Lucas i trudno się z nim nie zgodzić ;)

Tak więc następnym razem gdy zobaczycie coś ze „Star Wars” w tytule albo w napisach dojrzycie, że za efekty odpowiadało Industrial Light & Magic czy Skywalker Sound, to pamiętajcie, że właśnie dorzuciliście kilka złotych do kabzy Disney’a.

Najbliższą okazję na przekazanie swoich funduszy wielkiej korporacji będziecie mieli lada dzień, bo już 8. listopada pojawi się najnowsza odsłona Angry Birdsów w świecie Star Wars. Rovio pokazało kilka pierwszych ujęć z rozgrywki.

W te ptaszki chyba będziemy już grali do końca świata :)

 

Kilka innych ciekawostek ze świata Star Warsów

 

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.