Lanserskie okulary 3D za pieniądze Internautów

Okulary 3D

Kilka razy wspominałem już o serwisie Kickstarter pomagającym w zebraniu funduszy na swój wymarzony projekt. Internauci sfinansowali już za jego pośrednictwem minimalistyczne głośniki Bluetooth i bioniczny implant zamiast oka. Teraz zrzucili się również na projekt dwóch bliźniaczek z Norwegii, które chcą stworzyć lanserskie okulary 3D.

Stronę projektu znajdziecie tutaj. Norweskie siostry bliźniaczki Kine i Einy Paulsen poprosiły Internautów o 10 000 dolarów na stworzenie nowej serii własnych okularów 3D. Ładniejszych niż to co oferują producenci telewizorów i kina, osobistych i praktycznych. Dziewczyny już dostały pieniądze! W momencie pisania tego newsa 315 osób przekazało już w ich ręce 10 352 dolary.

Okulary tworzone przez firmę INGRI:DAHL są pasywne, więc raczej nie wykorzystacie ich z telewizorami 3D Panasonica, Sony czy Samsunga. Mają jednak działać ze sprzętem LG, JVC i Vizio.

Problemem może być tylko cena. Okulary 3D zamknięte w plastikowych oprawkach kosztują na stronie dwóch projektantek 29,50 dolarów za wersje tradycyjne i 19 dolarów za klips na okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. To od 60 do 90 zł za pasywne szkła polaryzacyjne, które powinny kosztować dosłownie kilka złotych. Nie jestem pewien czy świeży design jest w tym przypadku aż tak atrakcyjny, by za niego przepłacać.

Być może nowe modele, na które Kine i Einy właśnie zebrały fundusze, będą (jeszcze) bardziej atrakcyjne.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.