Lenovo N5902 – w nowym ciele, nowy duch

Lenovo N5902

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma Lenovo wypuściła nową wersję swojej przenośnej klawiatury komputerowej. Pozbyła się świecącego plastiku i mechanicznej kulki nawigacyjnej.

Zamiast tego urządzenie ma obudowę zalaną widoczną na zdjęciu matową czernią i optyczny kontroler, który spodoba się użytkownikom telefonów komórkowych posiadających coś podobnego. Innym dodatkiem jest też podświetlanie klawiatury. Coś bardzo przydatnego podczas nocnego surfowania.

Klawiatura wykorzystuje energię z dwóch baterii AA (zwykłe paluszki). Ma działać na nichokoło 3 miesięcy. Urządzenie komunikuje się z komputerem przez fale radiowe 2,4 GHz. Działa z systemami operacyjnymi Windows 2000, XP, Vista i 7.

W oficjalnym sklepie Lenovo urządzenie kosztuje 80 dolarów. To około 250 złotych, więc nie mało. Szczególnie, że chińskie mini klawiatury można kupić w Polsce za nieco ponad 100 zł. Ja jestem jednak ciekaw jak klawiaturka poradziłaby sobie z obsługą funkcji internetowych w telewizorach. Oficjalnego wspomagania nie ma, ale często takie urządzenia i tak działają ze Smart TV nieźle.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.