Lepsze CD… tak, CD

Skoro znajdą się osoby chętne do zapłacenia 5000 zł za odtwarzacz CD (i więcej), to na pewno zainteresuje ich też nowy rodzaj tego typu płyt, które mają zapewnić lepszą jakość. Sony łączy technologię CD i Blu-ray.

W grudniu tego roku Sony Music Entertainment wyda w Japonii płyty kompaktowe stworzone na bazie udoskonalonej technologii Blu-spec CD2. Jest to technika opracowana w 2008 roku, której celem jest poprawa jakości nagranego materiału. Do zapisu danych na krążku wykorzystuje się w niej niebieski laser znany z nagrywarek i odtwarzaczy Blu-ray. Według producenta pozwala to na uzyskanie dziesięciokrotnie bardziej precyzyjnego zapisu, a co za tym idzie mniejszych zniekształceń sygnału podczas odczytu. Podobno wyższa jakość z Blu-spec CD ma być słyszalna gołym uchem.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że tego typu płyty kompaktowe nie wymagają zmiany sprzętu. Można je odtworzyć na dowolnym playerze CD.

W pierwszej kolejności Sony postawi na kulturę wysokich lotów. 5. grudnia wyda w Japonii 108 płyt Blu-spec CD2 z muzyką klasyczną.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.