LG daje 5 par okularów 3D… i „jedzie” po konkurencji

LG Cinema 3D

LG wydało jakiś czas temu panele LCD LED Cinema 3D z pasywnymi, polaryzacyjnymi okularami 3D. I zaczęło wojnę z konkurencją oferującą szkła aktywne. Głównie cenową, ale nie tylko. Teraz Koreańczycy zachęcają do kupna swoich telewizorów 5 parami okularów gratis w zestawie. A gratis dorzucają trochę czarnego PR-u.

Ostatnio LG chwaliło się certyfikatem potwierdzającym, że jego pasywne telewizory 3D wyświetlają obraz w pełnym HD. Teraz mamy promocję z dodatkowymi okularami 3D. Promocję fajną, bo 5 par to już zestaw pozwalający na cieszenie się trójwymiarem w dużym gronie.

Obecnie do telewizorów Cinema 3D, do których od początku LG dodawało 2 pary okularów, dołącza 3D Party Pack – pakiet dodatkowych 5 par okularów 3D w zabawnych kolorach

– pisze LG w informacji prasowej. Producent nie byłby sobą, gdyby na końcu tej samej informacji nie dodał, że „konkurencyjne firmy do swoich zestawów dołączają zazwyczaj tylko 1 parę okularów”.

Okulary 3D LG

Nie znoszę takiego stylu prowadzenia kampanii promocyjnej. Szczególnie gdy oferowany zestaw nie jest wcale aż tak bardzo atrakcyjny. 5 par okularów się przyda, tylko że są one warte około 100 złotych. Na Allegro pasywne okulary 3D LG można znaleźć w paczce 5 sztuk za 100 zł. Pasywne szkła RealD są jeszcze tańsze – nawet 8 zł za sztukę.

Nie mówię, że dodatkowe trzy pary okularów od LG to zła oferta. Miło, że producent coś takiego dodaje. Tylko, że dogadza swoim klientom niskim kosztem, a przy okazji pluje na konkurencję. Zupełnie nie potrzebnie, bo seria Cinema 3D jest dostatecznie dobra bez tego czarnego PR-u. Trwa on jednak od pierwszego dnia pojawienia się serii Cinema 3D w Polsce. LG musi walczyć o miejsce na rynku, bo konkurencja promuje okulary aktywne. Ale robi to w tak fatalny sposób, że mnie bardziej do swoich produktów zniechęca. Trochę więcej stylu drogie LG. Jeśli produkt jest dobry, to klienci go kupią.

Jako ciekawostkę przypomnę, że LG daje 5 par okularów, ale polskim klientom zabrało ruchowego pilota Magic Wand. Miał on być dodawany do każdego panelu nowej serii, ale niestety nie jest.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.