LG – pilot z mikrofonem. Telewizyjna Siri?

LG Pilot z mikrofonem

Nie mam pojęcia skąd się bierze ten pęd producentów do zrewolucjonizowania pilota? Gdy ktoś dodaje do nich klawiaturę QWERTY albo wykrywanie ruchu, to ma to jeszcze jakieś uzasadnienie w funkcjach internetowych. Ale sterowanie głosem? Czy nowy pilot LG ma być odpowiedzią na Siri w iPhonie?

Pilot Magic Remote koreańskiego producenta to prosta konstrukcja z kilkoma przyciskami. Służy do wygodnego sterowania kursorem na ekranie w stylu kontrolerów konsoli Nintendo Wii. Rzecz jest niezła, bo znakomicie sprawdza się z rosnącymi funkcjami internetowymi Smart TV. Najnowsza wersja tego urządzenia będzie dodatkowo rozpoznawała komendy głosowe.

Nowy Magic Remote, to najnowszy przykład na innowacyjne dodatki, które ułatwią obsługę telewizorów Cinema 3D, szczególnie ich funkcji Smart TV zawierających ponad 1000 aplikacji

– powiedział Havis Kwo z LG Home Entertainment Company.

Wszystko fajnie i pięknie, tylko po co? Rozumiem, że Microsoft dodał funkcje głosowe do swojej konsoli Xbox 360, a Apple podbiło serca fanów uroczą Siri, ale czy sterowanie głosem naprawdę jest nam aż tak bardzo potrzebne? W komórce – być może. Trzeba coś szybko zanotować, zapamiętać… Siri może w tym pomóc. Ale siedząc przed telewizorem widz się relaksuje, nigdzie mu się nie spieszy i może sobie spokojnie klikać. Zamiast kombinowania z nowymi formami komunikacji, LG lepiej dodałoby pełną obsługę zwykłych klawiatur QWERTY i myszki oraz jako dodatek wydało taniego pilota QWERTY. Po wielodniowej zabawie z Dune QWERTY, jestem absolutnie przekonany, że takie proste dodatki byłyby o wiele bardziej praktyczne.

Sęk w tym, że nie o praktyczność tutaj chodzi, tylko innowacyjność i styl. LG nie chce wcale oddać nam najbardziej przydatnego dodatku jaki istnieje. Chce po prostu mieć to co inni i to na co jest akurat szał. Zresztą niezbyt uzasadniony. Przecież w Xboxie komunikacja głosowa jest słaba i w zasadzie niezbyt przydatna. Siri może się sprawdzić tylko dlatego, że świetnie rozpoznaje intencje użytkownika z kontekstu no i wywołała istną burzę w sieci.

Nie sądzę by to samo spotkało Magic Remote. Jak zwykle piątka z plusem dla LG za wdrażanie nowych koncepcji, ale akurat w tym przypadku nie zostałem porwany.

Oprócz komunikacji głosowej w nowym Magic Remote jest też:

  • rolka do przewijania menu,
  • rozpoznawanie ruchów nadgarstka użytkownika,
  • przycisk 3D włączający konwersję z 2D do 3D.

I te funkcje wydają mi się ciekawsze niż wbudowany mikrofon.

Ale to oczywiście tylko moje zdanie. Co Wy myślicie o nowym pilocie Magic Remote?

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.