LG UF950V – co chcecie o nim wiedzieć?

Telewizor LG UF950V, to jeden z czołowych modeli LCD Ultra HD koreańskiego producenta na ten rok. Wspominałem o nim przy okazji relacji z konferencji prasowej LG w Warszawie. Dotarła do mnie wersja 55 calowa tego odbiornika (LG 55UF950V). Co chcecie o nim wiedzieć?

Pierwsze wrażenia telewizor robi bardzo dobre, chociaż trzeba przeżyć niepotrzebnie skomplikowany montaż. Być może „skomplikowany”, to złe słowo. Tak naprawdę jest to kwestia przykręcenia ośmiu śrubek i nałożenia telewizora na metalowe wsporniki. Banalne, prawda? Niby tak, ale projektanci stworzyli wsporniki w taki sposób, że do ich wygodnego przykręcenia potrzebny jest bardzo długi śrubokręt. Inaczej śruby będziecie przykręcać lekko bokiem, co nie jest zbyt wygodne.

Trochę się czepiam, bo mimo, że przez tę niedogodność nie mogłem użyć mojej wkrętarki, to telewizor i tak rozstawiłem samodzielnie w niecałe 10 minut. Dziwię się tylko, że ktoś nie pomyślał o tym siedząc przy desce kreślarskiej.

Na szczęście telewizor rozkłada się tylko raz (przynajmniej Wy, ja to robię ciągle ;), a potem stoi już sobie spokojnie latami. I tutaj LG 55UF950V zaczyna mi się już bardzo podobać. Przede wszystkim lubię dbałość o szczegóły w konstrukcji telewizora, a w tym modelu, ktoś o tym wyraźnie pamiętał. Wygięta podstawka wygląda rewelacyjnie. Cała konstrukcja przypomina rzeźbę stojącą na drapieżnym cokole.

To co w LG UF950V podoba mi się jednak najbardziej, to drobne dodatki. Na przykład takie, że telewizor ma biały tył i producent zadbał o kabel w takim samym kolorze. Rzecz niewielka, ale cieszy.

Nowy pilot, o którym pisałem już na blogu i mówiłem w filmie na YouTube, można też postawić w pionie. Oczywiście nie jest to zbyt praktyczne, bo można go łatwo przewrócić i tak naprawdę przydaje się głównie, do eksponowania sprzętu, który nie jest aktualnie używany. LG mogło jednak tego nie robić w ogóle, a zrobiło i dodało ciekawą opcję stylistyczną. W 90% przypadków pilot będzie się u mnie walał tak jak zwykle, ale raz na jakiś czas może go nawet postawię. Po prostu dla funu i dlatego, że wygląda to nawet całkiem nieźle :)

LG UF950V - pilot stoi

Rozstawienie złącz w UF950V jest dość standardowe i ma wszystkie wady oraz zalety jakie znamy z innych telewizorów LG. Pierwsze USB jest dość nisko, więc można bez problemu podłączyć dysk na krótkim kablu. Za to odległości między złączami HDMI są jak zwykle niewielkie, a same wejścia umieszczono w lekkim zagłębieniu. Podpięcie dwóch dużych urządzeń (np. jakiejś przystawki Smart TV) we wtyczkach obok siebie lub w jednej ze skrajnych będzie problematyczne.

LG UF950V - złącza dolne
LG UF950V - złącza dolne
LG UF950V - złącza boczne
LG UF950V - złącza boczne

Technologicznych patriotów ucieszy wiadomość, że telewizory z serii 950V są montowane w Polsce.

LG UF950V - Assembled in Poland

Z kolei fanów dobrego brzmienia na pewno zainteresują głośniki firmy Harman Kardon. Niedługo sprawdzę jak one grają i czy słychać różnicę w stosunku do modeli z zeszłego roku.

LG UF950V - Harman Kardon

Telewizor dopiero co rozstawiłem, więc nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu na zabawę, ale oczywiście nie sposób nie wspomnieć przy jego okazji o systemie operacyjnym webOS 2.0.

Pisałem już, że jego największą nowością, ma być znaczne przyspieszenie działania najważniejszych funkcji. Część nowych opcji pojawi się też w telewizorach z zeszłego roku i one też mają po aktualizacji działać lepiej. Największą zmianę odczujemy jednak w nowych telewizorach na rok 2015 z systemem operacyjnym w wersji 2.0. Dokładnego porównania jeszcze nie robiłem, ale webOS znam dobrze i wystarczy kilka minut z nową wersją, na nowym sprzęcie, by zauważyć poprawę płynności. Już widzę, że jest dużo lepiej. O tym jak bardzo, napiszę wkrótce.

LG UF950V - webOS 2.0 - wersja systemu

W kwestii obrazu największą nowością jest ColorPrime, co w tym modelu oznacza technologię Wide Color LED mającą poszerzyć spektrum barw do 25%.

 

Tyle słowem wstępu na temat telewizora LG UF950V z serii SUPER UHD LCD na rok 2015.

Jeśli chcecie wiedzieć coś konkretnego na temat telewizora LG UF950V, to piszcie w komentarzach pod tym wpisem lub na moim Facebooku. Sprawdzę co się da.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.