LG wprowadza monitory 3D bez okularów

LG DX2500

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma LG Electronics wprowadza do sprzedaży monitor, na którym trójwymiarowe efekty można oglądać bez okularów 3DModel DX2500 o przekątnej 25 cali na razie pojawił się w Korei, do Europy ma trafić na początku 2012 roku. Ceny na razie nie znamy.

Oprócz bezokularowej technologii, urządzenie wyposażono w funkcję śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika. To ważna zmiana. Dotychczasowe bezokularowe technologie 3D zmuszały bowiem widzów do przebywania w specjalnie dostosowanym do tego celu miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero wtedy można było dostrzec optymalny efekt 3D.

LG DX2500 eliminuje to ograniczenie za pomocą zintegrowanej z monitorem kamery. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.

Monitor LG DX2500

Dodatkowo zaawansowana funkcja konwersji 2D na 3D sprawia, że użytkownicy monitora DX2500 za pomocą jednego kliknięcia myszki, mogą bez ograniczeń odtwarzać trójwymiarowe treści, takie jak filmy, zdjęcia i gry. Dzięki modelowi DX2500, LG jako pierwszy producent w branży, otrzyma certyfikat organizacji TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Komentarz Szymona

Dodam tylko, że w przypadku systemu konwersji 2D na 3D lepiej nie robić sobie zbyt wielkich nadziei. Żaden producent nie dopracował jeszcze tego rozwiązania do perfekcji i LG nie jest wyjątkiem. Nie ma co liczyć na to, że monitor LG DX2500 zamieni nagle zwykłą treść w rewelacyjne 3D.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.