Liverpool FC – Manchester City i Real Madryt – FC Barcelona w 3D na Canal+

Piłka nożna w 3D
Polska to taki kraj, w którym każda transmisja czegokolwiek w 3D jest świętem. Nie dlatego, że technologia obrazu trójwymiarowego u nadawców satelitarnych i kablowych jest czymś nadzwyczajnym. Po prostu jest jej mało. Fanów piłki nożnej ucieszy więc zapewne wiadomość o dwóch spotkaniach w 3D – Liverpool FC kontra Manchester City i Real Madryt kontra FC Barcelona. Pierwsza transmisja już w tę niedzielę.

Pierwszy z nich, Liverpool FC – Manchester City, będzie można obejrzeć na Canal+ 3D już w tę niedzielę, 27. listopada. Transmisja zaczyna się o 16:45. Będzie prowadzona w technologii stereoskopowej, więc posiadacze telewizorów 3D niech już lepiej ładują okulary.

Prawdziwą gratkę dla fanów sportu w 3D Canal+ szykuje jednak na 10. grudnia. W ten sobotni wieczór, o godzinie 22:00, zmierzą się ze sobą drużyny Real Madryt i FC Barcelona.

Dwaj odwieczni rywale należą do najsłynniejszych klubów na świecie. Co roku ich mecz ogląda ponad miliard widzów na całym świecie, a tylko wybrani – w tym widzowie CANAL+ – mogą go zobaczyć w technologii stereoskopowej

– czytamy w informacji Canal+.

Ten nadawca ma już doświadczenie w transmisjach piłki nożnej w 3D. Rok temu, dokładnie 15. maja 2010, na Canal+ mogliśmy obejrzeć pierwszą w Polsce relację piłkarską w 3D. Wisła Kraków zmierzyła się w wtedy z Odrą Wodzisław. Transmisja się wtedy nawet udała. Canal+ zrobił też wspólnie z LG prezentacje w różnych miejscach Polski.

Dzisiaj telewizory 3D są już dużo tańsze, więc może więcej osób obejrzy trójwymiarową piłkę we własnych domach. Szkoda tylko, że takie wydarzenia są nadal wyjątkami od dość smutnej reguły. 3D u polskich nadawców, zarówno satelitarnych jak i kablowych, jest nadal pokazywane sporadycznie.

Oglądaliście już sport w 3D?

 

Fot. Carl Court/PA Wire

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.